Різниця між гардиною і карнизом

Різниця між гардиною і карнизом

Багато мають досить туманне уявлення про значення слів "завіса" і "карниз". Хтось впевнений, що на гардину кріпляться штори, інші припускають, що карнизом є виступ на будівлі, який до штор не має ніякого відношення. Щоб з'ясувати, хто правий, розберемося, чим відрізняється завіса від карниза.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Гардіна - фіранка на вікно або двері, зазвичай повністю закриває отвір.

Гардіна

Карниз (відповідно до одного з тлумачень) - кріплення, що підтримує штори.

Карниз до змісту ↑

Порівняння

З визначень стає ясно, в чому полягає відмінність гардини від карниза. Гардіна - то, що використовують для закриття віконного (дверного) прорізу. Традиційно це широка, в усі вікно, штора, нерідко доходить до самої підлоги. Найчастіше завіса виготовляється з ніжною, повітряної тканини.

Така завісу може виступати і в якості самостійного віконного оформлення, і як шар, що доповнює основні штори. Гардіна часто є полотно без зайвих елементів, а іноді на ній присутні прикраси, наприклад у вигляді кистей або бахроми.

Для утримання гардини на кріпленні використовуються різні способи. В одних випадках до верху полотна пришиваються широкі петлі, виготовлені, як правило, з тієї ж тканини, що і сама завісу.В інших - в край гардини імплантуються люверси. І, нарешті, полотно може підтримуватися спеціальними прищіпками на кільцях.

Карниз - це саме те, на що підвішують гардину. Пристосування часто має вигляд поперечини, виконаної, наприклад, з дерева або металу. Існують також струнні карнизи. Володіючи низькою несучою здатністю, вони не завжди витримують важкі портьєри, але є придатними для невагомих гардин.

Карниз розміщується таким чином, щоб закріплене на ньому полотно штори заходило на отвір і в верхній частині вікна не залишалося просвіту. Управління шторами на карнизі може бути не тільки ручним, але і більш зручним - за допомогою пульта. Зрозуміло, подібне кріплення має особливу конструкцію.

Слід згадати і про інших значеннях слова "карниз". Так дійсно називається поздовжній виступає елемент на стіні будівлі. Він може знаходитися під дахом або розділяти поверхи. Крім того, карнизом іменується вузький довгий уступ, що перетинає скелі, гірські кручі. Подібні карнизи іноді вдається виявити досить високо.

Отже, ми з'ясували, в чому різниця між гардиною і карнизом. Це дозволить в подальшому до місця вживати дані назви.