Різниця між плойкою і стайлером

Різниця між плойкою і стайлером

Плойку і стайлер часто плутають, що цілком зрозуміло: і те й інше використовують для створення зачіски, обидва прилади можуть працювати від електрики або автономно . І в тому і в іншому випадку є моделі як з регулюванням температури, так і з постійною температурою нагріву. Стайлер і плойки використовуються не тільки фахівцями, але і непрофесіоналами в домашніх умовах. Все це поєднують ознаки. Але в чому різниця між плойкою і стайлером? Чи можна одне замінити іншим?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
    • Зовнішній вигляд
    • Матеріал виготовлення
    • Принцип використання
  • Таблиця

Визначення

Плойка - це електричний прилад, призначений для створення локонів або додання обсягу волоссю. Вперше подібний винахід почали використовувати ще в Стародавньому Єгипті: металеві трубочки розігрівали на відкритому вогні. Але через нерівномірний розподіл температури на зачіску йшло дуже багато часу, та й волосся сильно пошкоджувалися. Пізніше, багато в чому завдяки французам, плойки набули сучасного вигляду.

Стайлер буває спеціальним і універсальним. Спеціальний прилад створений для однієї операції (наприклад, тільки випрямлення волосся), а універсальний, або Мультистайлер, завдяки змінним насадкам може виконувати кілька операцій - як випрямляти, так і накручувати пасма.

до змісту ↑

Порівняння

до змісту ↑

Зовнішній вигляд

Плойка є циліндр, який нагрівається, тим самим фіксуючи волосся спіралями або хвилями. Циліндр буває різного діаметру - більший підходить для створення об'ємних локонів, а менший, відповідно, годиться для дрібних кучериків. Існують також прилади з двома циліндрами дуже малого діаметру для отримання східчастих хвиль.

Спеціальний стайлер може бути використаний тільки для випрямлення волосся або - якщо в комплекті є спеціальна змінна насадка - для додання локонам хвилястою структури. За допомогою Мультистайлер можна і випрямляти, і завивати волосся, а також надавати їм різну фактуру.

до змісту ↑

Матеріал виготовлення

Плойки, як і стайлери, бувають металевими, керамічними та турмаліновими. Металеві нагріваються нерівномірно і сильно ушкоджують пасма при нагріванні. Керамічні гріються по всій довжині і щадять шевелюру при укладанні. У турмалінових тепло розподіляється рівномірно, до того ж вони знімають статичну електрику з волосся.

до змісту ↑

Принцип використання

Для створення кучерів і локонів звичайної плойкою необхідно відокремити невелику пасмо і або затиснути кінчик і накрутити її на циліндр (для отримання локона), або пальцями намотати пасмо на циліндр (для формування кучерики ). Через 5-7 секунд слід обережно звільнити локон і потримати в руці, не розпрямляючи, до охолодження - так він краще зафіксується.

Для створення східчастих хвиль за допомогою плойки з двома циліндрами малого діаметра потрібно відокремити невелику пасмо і по черзі оповити циліндри, перекрещивая її між ними.

При використанні стайлера потрібно відокремити пасмо і провести їм по ній 2-3 рази від коренів волосся до кінчиків. Для додання хвилястою структури слід затиснути локон між фактурними пластинами на 3-5 секунд. Треба проробляти такі дії, домагаючись безперервності вигинів від коренів до кінчиків волосся.

до змісту ↑

Таблиця

Плойка Стайлер
Лише одна циліндрична насадка, що не від'єднується Багато насадок, які допустимо змінювати
Тільки завивка або надання обсягу Завивка , надання обсягу, фактурності, випрямлення
В комплекті - лише сама плойка В комплект нерідко входять шпильки для волосся, пластмасові насадки для формування локонів
Може бути з двома циліндрами малого діаметра В Мультистайлер не буває насадки з двома циліндрами

Отже, відмінність плойки від стайлера в тому, що останній - прилад універ рсальний. Він цілком може замінити плойку, так як в його комплекті є насадка для створення локонів і кучерів.