Різниця між бордюром і поребриком

Різниця між бордюром і поребриком

В містах між різними зонами вулиці прокладаються спеціальні розділові смуги. Причому з приводу назви одержуваних конструкцій ведуться нескінченні суперечки. Для багатьох залишається незрозумілим, яке найменування є вірним: бордюр або поребрик. А якщо мова йде про двох різновидах бар'єрних елементів, то чим відрізняється бордюр від поребрика? Спробуємо розібратися в цих питаннях.

Невеликий відступ

Конструкції, про які йде мова, монтуються переважно з бортового каменю, традиційно представляє собою довгасті пластини з бетону або граніту. Відділятися один від одного можуть, наприклад, проїжджа частина і тротуар або газон і автостоянка. Такий захід застосовується не тільки в цілях позначення просторових зон, але і щоб запобігти наїзду транспорту на території для пішоходів або газони. До того ж подібні огорожі виконують певну естетичну функцію.

Порівняння

Насправді в інтернеті ходить досить суперечлива інформація про відміну бордюру від поребрика. Наприклад, в деяких джерелах повідомляється про те, що ці назви відповідають різним способам укладання бортового каменю. Відповідно до такої версії, бордюр утворюється, коли фрагменти матеріалу розташовуються врівень з тротуаром або газоном, а поребрик - це бар'єр з виступаючим над поверхнею "ребром".Однак подібні відомості не мають офіційного підтвердження.

Повідомляється також, що дорожники словом "бордюр" називають смугу з широкого каменю, за допомогою якої зазвичай розмежовуються дорога і тротуар. Поребриком ж називають смуги з тонких пластин матеріалу, службовці, наприклад, для виділення доріжок в парках. Але і таке вживання понять не є офіційним.
Тим часом в Гості термін "поребрик" не використовується, а при згадці дорожніх огороджень і їх характеристик укладачі обходяться словом "бордюр". Якщо ж звернутися до словників, можна помітити, що в них значення двох термінів щодо дорожнього будівництва прирівнюються один до одного. Загалом ці джерела визначають і "бордюр", і "поребрик" як невисокий бар'єр, що проходить по краю дороги або тротуару.

Таким чином, питання, в чому різниця між бордюром і поребриком, стосується більшою мірою розмовних переваг жителів того чи іншого міста. Адже, як відомо, "бордюр" - слово, більш звичне для москвичів. У Петербурзі ж улюбленим варіантом назви є "поребрик". І те й інше позначення дорожнього елементу має право на існування.