Різниця між фианитом і Сваровські

Різниця між фианитом і Сваровські

Фіаніт і кристали Сваровскі по суті представляють собою якісну імітацію дорогоцінних каменів. Вони красиво переливаються в прикрасах, але в порівнянні зі справжніми діамантами коштують дешевше. Які особливості цих штучних матеріалів, і чим відрізняється фианит від Сваровскі? Про це розповідається нижче.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння

Загальні відомості

Фіаніт був створений за радянських часів, а перші літери його назви нагадують про те інституті, в якому був проведений такий матеріал (ФІАН - абревіатура). Так виглядає обговорюваний штучний камінь:

Феаніт

Другий винахід належить Даніелю Сваровскі - представнику династії майстрів з огранювання кришталю. Багато років тому він заснував компанію, яка дуже розвинена в наші дні. Зразок виробів з каменями Сваровскі:

Сваровські до змісту ↑

Порівняння

Як видно, спроба привести на світ красу, подібну до тієї, що створює природа, виявилася цілком вдалою. Однак дізнаємося, в чому можна знайти відміну фіаніту від Сваровські. І в першу чергу слід розібратися в складі матеріалів. Так, справжньою кристалічною структурою володіє саме фианит. Мовою хімії він є діоксидом цирконію.

Тим часом кристали Сваровскі - це кришталь, який варять за особливою формулою. В унікальному складі криється один із секретів такого виробництва.Але більшою мірою зачаровує гра світла в одержуваних виробах обумовлена ​​застосуванням особливої ​​технології огранювання.

Розглянуті матеріали мають різні властивості. В одних моментах вони поступаються один одному, в інших - виграють. Наприклад, новоспечені фіаніти можуть перевершувати за силою блиску каміння Сваровські, зате останні не блякнуть з часом. Фіаніт не вічне зберігає початкові декоративні якості, проте його плюсом є неймовірна міцність.

У чому різниця між фианитом і Сваровські ще? Її можна побачити в застосуванні матеріалів. Фіаніт, наприклад, спочатку розроблявся для використання в сфері оптики. І тільки завдяки тому, що результат перевершив всі очікування, нове речовина потрапила також в ювелірне виробництво. Зараз фианит незамінний ще і в хімічній промисловості як дуже стійкий до агресивного впливу матеріал.

Кристали Сваровскі, в свою чергу, вже спочатку задумувалися для виконання декоративної функції. У наші дні вони використовуються не тільки в якості ефектних деталей в складі прикрас. Із застосуванням цього матеріалу виготовляють вишукані вази, чарівні фігурки тварин, чудові люстри та інші цінні вироби.