Різниця між натовпом і масою

Різниця між натовпом і масою

Чи можна замінити поширене вираз "натовп народу" близьким за значенням терміном "маса"? Або ж ці поняття не дуже схожі за своєю інтерпретації? Простежимо основні відмінності слів "натовп" і "маса".

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Натовп - короткочасне скупчення великої кількості людей.

Маса - велика кількість чого-небудь.

до змісту ↑

Порівняння

Натовп є хаотичним скупченням людей, не позбавленим при цьому певної організації. У ролі організуючого фактора може виступати будь-яка подія, об'єкт загального інтересу. Натовп має кілька різновидів і може бути як стихійної, так і відомою або організованою. У будь-якому випадку, дане слово нерозривно пов'язане з людьми, тоді як поняття "маса" може вживатися стосовно чого завгодно: маса справ, маса проблем, липка маса і т. Д.

Якщо ж говорити про скупчення людей, то натовп відрізняється від маси якоїсь штовханиною, неминучим фізичним контактом. Члени ж маси не вступають в безпосередній контакт. Натовп не має певної групової структури, в ній не встановлено конкретні норми поведінки, немає загальних звичок. Коли зникає об'єкт загального інтересу, натовп поступово розсіюється.Так, після закінчення футбольного матчу численні вболівальники залишають стадіон, а після закриття торгового центру натовп покупців залишає приміщення. Люди в натовпі поводяться як абсолютно сторонні індивіди. Характерними ознаками натовпу є психічне зараження, анонімність, наслідування і навіювання.

Натовп організовується на основі чуток і емоційного оточення. Чутками прийнято вважати сукупність відомостей, що виникають з анонімних джерел і поширюються по неформальними каналами. Вони можуть носити політичний, економічний або будь-який інший характер.

Масою називається спонтанне колективне скупчення людей. Вона також є анонімною групою, яка не має певних статусних ролей, набору ритуалів і правил. Однак, на відміну від натовпу, маса може діяти на основі збігу виборів і інтересів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Слово "натовп" нерозривно пов'язане з людьми, тоді як поняття "маса" може вживатися стосовно чого завгодно.
  2. Натовп відрізняється від людської маси якоїсь штовханиною, неминучим фізичним контактом. Члени ж останньої не вступають в безпосередній контакт.
  3. На відміну від натовпу, маса людей може діяти на основі збігу виборів і інтересів.