Різниця між кремом і гелем

Різниця між кремом і гелем

При виборі косметичних засобів в магазині сьогодні досить легко по-справжньому розгубитися - настільки широкий асортимент. Навіть продавець не завжди здатний компетентно підказати, чим гарний і для кого підходить той чи інший продукт. Чим, наприклад, відрізняється крем від гелю? Що ж, проведемо розслідування.

Крем - це косметичний засіб у вигляді непрозорої емульсії, призначене для догляду за шкіряним покривом.

Гель - косметичний продукт для догляду за шкірою, що володіє прозорістю, який не містить масел і жирів.

Порівняння

Основу всіх без винятку кремів становить суміш води і масла. Існує два види емульсії: "масло в воді" (містить до 80% води) - коли мікроскопічні частинки жиру розподіляються в водної фазі, і "вода в маслі" (більш рідкісний тип, містить до 70% жиру) - коли дрібні крапельки води розосереджуються в жирному середовищі. Щоб частинки емульсії були якомога дрібнішими, застосовуються емульгатори - спеціальні речовини, які обволікають їх, не дозволяючи зливатися між собою. Традиційно до складу кремів входять рослинні (наприклад, масло жожоба, мигдальне, оливкова) або тварини (ланолін, спермацет) жири: косметика на такій основі вважається більш дорогий і відноситься до професійної, лікувальної. В останні роки все більше виробників включають в креми синтетичні мінеральні масла - недорогий і невибагливий в зберіганні продукт нафтопереробки.Варто враховувати, що мінеральні масла створюють повітронепроникну плівку, що не дозволяє шкірі дихати. Вони погано засвоюються шкірним покривом і володіють комедогенним ефектом, можуть спровокувати алергічну реакцію і різні висипання.

Косметичний гель - це продукт високої в'язкості, основою якого є вода (70-80%). Також до складу гелю можуть входити гліцерин (10-30%), желатин (2-3%), гуміарабік, крохмаль, агар-агар, пектин, трехалоза (природний полісахарид на основі кукурудзяного крохмалю, що володіє дуже високою влагоудерживающей здатністю). Масел і жирів в гелі не міститься, а тому він має більш ніжну і легку консистенцію, швидше всмоктується і не залишає на шкірному покриві жирної плівки. За рахунок таких властивостей гель прекрасно підходить для жирної, молодий, проблемної шкіри, добре лягає під макіяж. З гелем шкіра краще дихає. Це засіб володіє відмінними зволожуючими властивостями, тому іноді наноситься прямо під крем, що дає більшою мірою живильний, захисний ефект.

Крем, як більш щільний, густий і насичений продукт, після нанесення може залишати на шкірі злегка відчутну плівку. Він здатний інтенсивно харчувати шкірний покрив і насичувати його корисними речовинами. Тому крем ідеально підходить для шкіри сухий, зрілої, старіючої. Навколо очей краще застосовувати гель або легкий крем-гель (3-5% масел), так як від жирного крему на століттях можуть виникнути набряки. Для проблемної вугруватої шкіри крем також небажаний, адже на ній і так накопичується надлишок шкірного сала.

Гелі рекомендується використовувати переважно вдень, креми гарні для інтенсивного нічного харчування і розгладження шкіри.Гелі відмінно допомагають зменшити денну набряклість обличчя і підтягнути шкіру, вони мають заспокійливі, охолоджуючими і протизапальними властивостями, їх допустимо застосовувати при акне і себореї. Креми ж краще вбираються в темний час доби, під час сну, і активні речовини з них доставляються до місця призначення більш інтенсивно.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Основу крему становить вода і масла (жири), основу гелю - вода і влагоудерживающие речовини.
  2. Крем в більшості випадків непрозорий, гель володіє прозорістю.
  3. Гель більше підходить для молодої, проблемної, жирної шкіри, крем - для сухої і зрілої.
  4. Гель незамінний для денного застосування, прекрасно лягає під макіяж. Крем повніше проявляє свої поживні, насичують властивості в нічний час.
  5. Крем частіше, ніж гель, залишає на шкірі жирну плівку. Крем може забивати пори, з гелем шкіра краще дихає.