Різниця між журавлиною і брусницею

Різниця між журавлиною і брусницею

Журавлина і брусниця - маленькі ягідки червоного кольору, які мають воістину чарівним ефектом для нашого організму, адже в них міститься велика кількість вітамінів, здатних боротися з багатьма захворюваннями. При зовнішній схожості і практично однаковому ареалі проживання ці ягоди легко помітні, необхідно лише знати деякі відмінності між ними.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Журавлина і брусниця - вічнозелені чагарники сімейства Вересові (рід Вакцініум).

до змісту ↑

Порівняння

І журавлина, і брусниця - це вічнозелені чагарники. Брусниця вище своєї "родички" журавлини, її кущик виростає до 25 см. Журавлина - стелеться чагарник, гілки якого мають довжину до 15 см.

Журавлина

Брусниця віддає перевагу сухим лісові пагорби в соснових і змішаних лісах. Журавлина, навпаки, зростає на вологому грунті. Особливо багато її на купині в болотистій місцевості. Брусниця вологості не любить.

Кущики журавлини зацвітають в кінці весни, коли теплий травень вступає в свої права. Цвітіння триває до середини липня, а перші ягоди з'являються вже в вересні. Збирати журавлину можна до листопада місяця. Період цвітіння брусниці - травень-червень. Дозрівати плоди починають вже в серпні. Збирати брусницю можна весь серпень і вересень.

Брусниця

Журавлина має кислий смак з легкою гіркуватістю. Особливо сильно гірчать трохи недостиглі ягоди. Брусниця кисло-солодка, в її складі - менше кислот і більше цукру.

В плодах журавлини міститься велика кількість вітаміну С. Вона є чудовим засобом при захворюваннях органів травлення, цинзі, ГРЗ і ГРВІ, також виступає як відмінне загальнозміцнюючий засіб. Журавлина дуже благотворно впливає на кровоносні судини.

У брусниці корисні як ягоди, так і листя. У плодах міститься вітамін С, каротин, органічні кислоти і родіолозід, завдяки якому вона має тонізуючі властивості. Брусниця - лідер за вмістом вітаміну РР, кальцію, натрію і магнію.

В 100 г брусниці міститься близько 43 ккал. Журавлина менш калорійна (26 ккал).

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Журавлина - стелеться чагарник до 15 см у висоту. Брусниця - чагарник висотою до 25 см.
  2. Журавлина росте на болотистому ґрунті, брусниця - на сухих лісових пагорбах.
  3. Журавлина зацвітає в травні, цвітіння триває до середини липня. Брусниця цвіте в травні-червні.
  4. Дозрівають ягоди журавлини у вересні-жовтні. Стиглу брусницю можна знайти вже в серпні-вересні.
  5. Журавлина кисла з легкою гіркуватістю. Брусниця кисло-солодка.
  6. Плоди журавлини містять дуже багато вітаміну С та інших корисних речовин. У брусниці корисні не тільки ягоди, а й листя. Ця ягода - рекордсмен за вмістом вітаміну РР, кальцію, натрію, магнію.
  7. Журавлина менш калорійна, ніж брусниця (26 ккал проти 43 ккал).