Різниця між крекінг бензином і бензином прямої перегонки

Різниця між крекінг бензином і бензином прямої перегонки

Бензин, отриманий прямий перегонкою, володіє низьким октановим числом, і не підходить для автомобілів з потужними двигунами. Його якість підвищують різними присадками, проте вони, як правило, токсичні.

Практично всі бензини збагачують присадками, в числі яких і антидетонатори. Тетраетилсвинець - найвідоміший, ефективний і токсичний. Тому марганцево-органічні сполуки стали йому прекрасною альтернативою. Це безпечні присадки нового покоління.

Крекінг бензину - радикальний спосіб поліпшення його якості.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Нафта включає безліч фракцій, що володіють різною температурою кипіння. Вони в міру нагрівання черзі конденсуються. Серед цих фракцій є і бензин. Отримання бензину таким методом називається прямою перегонкою.

Для отримання високоякісного бензину крекінгу піддають важкі висококиплячі фракції нафти, наприклад, мазут. Цей спосіб отримання бензину - значуща альтернатива прямий перегонці.

до змісту ↑

Порівняння

Завдяки крекінгу з нафти отримують до 70% бензину (пряма перегонка не дозволяє отримувати його більш 20%). Крекінг-бензин має синім і червоним кольором, а продукт, отриманий прямий перегонкою, - жовтим і рожевим кольором.

Присадки бензину прямої перегонки надають характерний запах. Низькооктанові бензини мають меншу стійкістю до детонації. У двигунах, що функціонують на бензинах прямої перегонки, швидко перегорають випускні клапани і поршні. Ці деталі, що вийшли з ладу, створюють вібрацію, забезпечують чорний вихлоп і видають особливий металевий звук. Крекінг бензини наділені суттєвою стійкістю до детонації.

Крекінг бензин виявляють проведенням хімічних досліджень, які проводять в спеціалізованих лабораторіях.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Бензини відрізняються один від іншого кольоровою гамою.
  2. Бензини прямої перегонки виділяють специфічний запах.
  3. У автомашин, які працюють на бензинах прямої перегонки, в двигуні швидко зношуються деталі.
  4. Крекінг бензин стійкий до детонації.
  5. Відрізнити крекінг-бензин від низькооктанових бензинів можна в хімічній лабораторії.