Різниця між собівартістю і витратами на виробництво

Різниця між собівартістю і витратами на виробництво

Поняття собівартості відноситься до виробленому товару, але в той же час і витрати на виробництво тісно пов'язані з продукцією. Так в чому між ними різниця? А може, це абсолютно однакові характеристики, просто найменувань кілька? Спробуємо розібратися в цьому економічному питанні більш детально.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Витрати на виробництво пов'язані з тими витратами, які підприємство виробляє безпосередньо на випуск продукції. До них відносяться матеріали і комплектуючі, заробітна плата і податок на доходи фізичних осіб, амортизація обладнання, що використовується і електроенергія. Всі ці витрати прямо або побічно належать на вироблені товари, тому їх обов'язково необхідно включати до витрат на виробництво.

Собівартість складається з витрат на виробництво з додаванням накладних витрат, які не можуть бути розподілені прямо пропорційно між одиницями товару, але тим не менше закладаються в їх собівартість. Наприклад, сюди входять управлінські витрати на оренду приміщень, утримання офісу та оплата праці невиробничих співробітників.

до змісту ↑

Порівняння

Вся справа в тому, що собівартість - більш широке поняття, яке крім витрат на виробництво включає в себе і інші витрати, звані накладними, або управлінськими.Іншими словами, щоб розрахувати витрати на виробництво, необхідно скласти всі понесені підприємством витрати, пов'язані з цим видом діяльності.

Для того щоб знати собівартість одиниці продукції, необхідно врахувати не тільки витрати на її безпосереднє виробництво, але і ті статті витрат, які не можна віднести на проведений процес, але тим не менше вони присутні в діяльності будь-якої організації. Адже зарплата управлінського персоналу, обслуговування програмних продуктів або охорона приміщень - це теж витрати, але їх величина не залежить від обсягу виробництва. Вони є постійними, а тому не можуть бути віднесені на конкретну одиницю продукції, що виготовляється. Вони входять в собівартість, але тільки в якості накладних або управлінських витрат.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Собівартість - загальна характеристика продукції, а витрати на виробництво - приватний показник.
  2. Витрати на виробництво використовуються для розрахунку собівартості, а не навпаки.
  3. Витрати на виробництво включають витрати, які були безпосередньо зроблені при виготовленні продукції, собівартість крім виробничих витрат включає також і управлінські витрати.