Різниця між звичайними і енергозберігаючими лампочками

Різниця між звичайними і енергозберігаючими лампочками

Штучне освітлення є одним з головних відкриттів людства. Зараз навіть важко уявити, як обходилися наші предки без використання лампочок в будинках або на вулицях. У сучасне водночас стали з'являтися більш вдосконалені енергозберігаючі лампочки, які мають цілий ряд відмінностей (як достоїнств, так і недоліків) перед звичайними.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Напевно, кожна людина хоч трохи знайомий з принципом роботи звичайної лампочки. Усередині є шляхом утворення, яка розжарюється під дією електричного струму, що дає хороше освітлення. Стандартний термін служби - приблизно тисяча годин.

Звичайна лампа розжарювання

Всередині енергозберігаючої лампи знаходяться пари ртуті і аргону. Внутрішня поверхня має люмінофор - це спеціальна речовина, через яке проходить ультрафіолетове випромінювання. Його викликає зіткнення електронів (під дією напруги вони починають рухатися) з атомами ртуті. Термін служби енергозберігаючої лампочки різний: зазвичай він становить 8-10 тисяч годин.

Енергозберігаючі лампи до змісту ↑

Порівняння

Енергозберігаючі лампочки істотно відрізняються від звичайних.Головна відмінність - витрата енергії. Не важко здогадатися з назви, що енергозберігаючі лампочки споживають значно менше енергії. При однаковому освітленні двох видів лампочок енергозберігаючий варіант дозволить заощадити до 80 відсотків енергії.

Світло від енергозберігаючої лампочки м'який і рівномірний. Він більш приємний для очей і не змушує сильно жмуритися, як, наприклад, світло від звичайної лампочки розжарювання. Більш того, є можливість вибору бажаного кольору, так як є енергозберігаючі лампочки, що дають біле світло, холодний, теплий і інші кольори.

Термін служби енергозберігаючої лампочки набагато вище. Звичайна лампочка часто виходить з ладу, особливо при постійній експлуатації. Різниця в терміні служби дуже суттєва: люмінесцентна лампочка працює довше в 5-15 разів. Особливо актуально використовувати таке освітлення в тих місцях, де проблематично міняти лампочку (наприклад, в ліхтарному стовпі на вулиці).

При заміні звичайної лампочки все помічали, що від неї виходить сильне тепло. Часом до неї навіть важко доторкнутися руками, так як розпечена лампочка дуже гаряча. Енергозберігаючий варіант не має такої проблеми завдяки низькій тепловіддачі. Всі перераховані вище відмінності скоріше свідчать про помітної переваги енергозберігаючих лампочок. Але при цьому вони мають і вельми відчутний недолік - високу ціну.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Енергозберігаюча лампочка має набагато більш тривалий термін служби, дає можливість вибору кольору освітлення, споживає менше енергії. Але при цьому ціна на неї помітно вище;
  2. Необхідно вибмрать лампочку, виходячи з того, наскільки часто потрібно використовувати її, чи не стане трудністю часта заміна, чи не впливає тепло від неї на загальну температуру в кімнаті.