Різниця між контролем і наглядом

Різниця між контролем і наглядом

Ми звикли до того, що контроль - це звична функція системи управління, яка здійснюється повсюдно на кожному підприємстві, організації і фірми. Питань про доцільність і потреби контролю, зазвичай, не виникає. Але іноді ми чуємо ріже слух слово "нагляд", яке у багатьох викликає недовіру, відторгнення і негативні емоції. Так чи треба боятися цього слова, і чи є суттєва різниця між наглядом і контролем, ми і спробує з'ясувати.

Зміст статті

  • Визначення
  • Цілі контролю і нагляду
  • Органи, які здійснюють контроль і нагляд
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Контроль - це облік, перевірка, сутність якого виражається в тому, що суб'єкт управлінського органу здійснюється контроль над тим, як на об'єкті виконуються вимоги вищого органу. Також контроль - це одна з найважливіших функцій управління, без якої неможливе існування як окремого підприємства, так і держави в цілому. Контроль здійснюється як постійно, так і час від часу (наприклад, державна перевірка діяльності організації, здійснювана раз в декілька років).

Під наглядом розуміють безперервне спостереження і перевірку, пов'язану із забезпеченням неухильного виконання законів.Характерна ознака нагляду в тому, що він пов'язаний з юридичною діяльністю.

до змісту ↑

Цілі контролю і нагляду

Мета контролюючих органів - не тільки здійснити контроль, а й перевірити доцільність того чи іншого процесу. Оцінка доцільності при наглядових функціях не здійснюється, так як мета нагляду - виключно неухильне виконання законів і конституції.

до змісту ↑

Органи, які здійснюють контроль і нагляд

Будь-управлінський орган, будь то організація, підприємство, місто або держава, в тій чи іншій мірі здійснює контроль над виконанням запропонованих законів і норм в довіреної йому області. Контроль може здійснюватися як державними, так і недержавними органами. При здійсненні своєї діяльності, контролюючі органи наділяються виконавчою владою. Стосовно нагляду можна сказати, що його здійснюють спеціальні державні органи, що спеціалізуються на певному виді нагляду. Види нагляду існують такі: санітарно-епідеміологічний нагляд, геодезичний нагляд, нагляд за безпекою дорожнього руху, пожежний нагляд, адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, нагляд за дотриманням законодавства про працю. Відмітна особливість в тому, що наглядові органи не володіють адміністративними і управлінськими повноваженнями.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Контроль - відноситься до однієї з управлінських функцій, а нагляд здійснюється з метою виконання законів.
  2. Нагляд - це безперервне спостереження і перевірка, контроль - переривається, періодичне.
  3. Контролюючі органи здійснюють ще й оцінку доцільності того чи іншого процесу, а наглядові тільки дотримання закону і конституції.
  4. Контроль здійснюється як державними, так і недержавними органами, нагляд - тільки державними.
  5. Контролюючі органи мають адміністративними і управлінськими повноваженнями, а наглядові - немає.