Різниця між договором і угодою

Різниця між договором і угодою

Чутки про шахрайські оборудки, поширювані засобами масової інформації, змушують нас, обивателів, набагато більш уважно ставитись до тих документів, які ми підписуємо. Але людину, котра має юридичної освіти, може привести в замішання велика кількість спеціальних термінів і тонкість їх вживання. Наприклад, ми звикли укладати договори, і це слово не викликає у нас побоювання. Але дуже часто в документах вживається термін "угода". Причому його можуть використовувати як рівнозначне договором. Чи правомірно це і не потрапить людина, яка підписала угоду, а не договір, на вудку до шахраїв - нам і належить дізнатися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Юридичні відмінності

Визначення

В теоретичний працях з юриспруденції поняття "договір" трактується по-різному. Але загальне у всіх трактуваннях все ж є. Отже, договір - це угода двох або більше сторін, що несе за собою встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Угода ж використовується як синонім договору, але воно може носити неофіційний характер.

до змісту ↑

Юридичні відмінності

І все ж, незважаючи на те, що договір і угода часто вважають взаємозамінними поняттями, є між ними і деяка різниця.Але вони "спливають" тільки в процесі трудових відносин. Полягають відмінності в наступному. Договір між наймачем і виконавцем, як правило, укладається на тривалий термін, при цьому видається наказ, йде нарахування стажу та відпустки. При укладанні трудового договору оформляється заяву про прийом на роботу.

Під трудовою угодою зазвичай розуміється робота за цивільно-правовим договором.

Якщо Вас цікавить саме відміну трудового договору від цивільно-правового договору, то рекомендуємо почитати нашу статтю " Відмінність трудового договору від цивільного договору ".