Різниця між материками і частинами світу

Різниця між материками і частинами світу

Всю сушу на Землі люди умовно розбили на частини. Причому існує не один спосіб такого розмежування. Розглянемо детальніше це питання і з'ясуємо, чим відрізняються материки від частин світу.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

материка в геології і географії називають великі, що виступають на лоні Світового океану сегменти суші.

натисніть на картинку для збільшення

Частини світу - це області, на які умовно поділяється земна поверхня по історико-культурним підставах.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Порівняння

Зазначені варіанти розмежування суші застосовуються в окремих один від одного сферах. Відмінність материків від частин світу полягає в тому, що перше поняття є геологічним, а також географічним, друге ж пов'язано з історичним розвитком суспільства, культурою, політичними відносинами.

Материки цікаві як реальні фізичні об'єкти. У відповідних науках їх розглядають як утворення, які виникли в результаті потужних процесів, що відбуваються із земною оболонкою. Ці масиви в ряді випадків розділені океанами. Іноді ж вони знаходяться в найближчому сусідстві.

Передбачається, що колись існував один величезний материк. За розміром він був таким же, як сукупність всіх відомих зараз разом з прилеглими до них островами.Однак потужні процеси всередині нашої планети привели до розколу даного освіти надвоє. Потім і ці ділянки стали покриватися тріщинами, і з часом кожен блок розпався на ще більш дрібні фрагменти.

Межі частин світу не завжди збігаються з материковими, хоча кількість елементів в тієї й іншої категорії одне і те ж - шість. Наприклад, одну ділянку поверхні під назвою Євразія поділений на дві самостійні частини світу, кожна з яких розвивалася власним шляхом. Йдеться про Європу та Азії.

А ось з Америкою все навпаки. Обидва складових її материка утворюють одну частину світу знову-таки через спільність розвитку існуючих там цивілізацій. У таблиці нижче відображені описані нюанси і приведені назви об'єктів кожної групи:

У чому різниця між материками і частинами світу? У тому, що ці поняття сформувалися не в один і той же час. Про материках стали говорити, коли з'явилися наукові дані про особливості будови земної кори і відбуваються геологічних процесах. Тим часом розділяти сушу на такі області, як частини світу, люди почали набагато раніше на основі здобутих відомостей про цих регіонах Землі.