Різниця між будівництвом і реконстуркціей

Різниця між будівництвом і реконстуркціей

Отримати необхідний об'єкт можна двома способами: звести його з нуля або змінити існуючий комплекс. Будівництво і реконструкція істотно відрізняються один від одного, але на практиці ці поняття плутають, що веде до проблем у правовій сфері. Як розмежувати ці категорії і для чого це потрібно?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Будівництво - це процес зведення, обробки, реставрації, відновлення та ремонту будівель і споруд, який здійснюється на різних рівнях із застосуванням спеціальної техніки та знань. Завдання, в числі іншого, включає в себе проектування, пошук коштів, проведення підготовчих робіт.

Реконструкція - це процес зміни параметрів споруди, а також окремих елементів (поверховість, висота стін, площа), інженерних мереж (установка каналізації, заміна електропроводки). Комплекс заходів завжди проводиться на наявному спорудженні, і йому передує розробка детальних планів майбутніх робіт.

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, головна відмінність між зазначеними категоріями - це обсяг понять. Будівництво набагато ширше, і воно включає в себе, серед іншого, реконструкцію. Однак в загальному сенсі відмінності ще глибше. Найчастіше об'єкт будівництва - це нова будівля або споруда, спроектована з нуля.При розробці враховуються реальні умови роботи - геодезичні характеристики ділянки, наявні будови і багато іншого.

Об'єкт реконструкції - готова будівля або споруда. Тому в першу чергу враховуються саме його характеристики. Після реконструкції надбудовуються нові поверхи, замінюються інженерні мережі, відповідно, вартість і споживчі якості об'єкта підвищуються.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Обсяг понять. Будівництво - поняття більш широке, яке включає в себе і такий елемент, як реконструкція.
  2. Результат. Будівництво закінчується здачею в експлуатацію нового або оновленого будинку чи споруди, реконструкція завжди проводиться на наявному об'єкті.
  3. Принципи. При будівництві споруд об'єкт створюється з нуля, тому він проектується заново. При реконструкції в обов'язковому порядку враховуються наявні комунікації і елементи будівлі.