Різниця між бетоном і цементним розчином

Різниця між бетоном і цементним розчином

Для виробництва будівельних робіт зазвичай використовуються матеріали, що мають певні характеристики і вид. Одними з таких матеріалів є бетон і цементний розчин. Що це за матеріали, де застосовуються і з чого складаються? Про це ми і постараємося розповісти в даній статті.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Бетон - штучний камінь, отриманий в процесі змішування чотирьох компонентів: цементу, води, дрібних і великих наповнювачів (гальки, гравію або щебеню). Бетон також є композиційним матеріалом, отриманим в результаті формування і подальшого твердіння спеціально підібраної суміші. Цемент - це мінеральне порошкоподібною скорозшивач, яке після змішування з водою утворює тістоподібну масу. Застигаючи, вона перетворюється в тверде як камінь, однорідна речовина.

Цементний розчин - це суміш, що складається з трьох компонентів: цементу, води і піску. Також важливим фактором, що впливає на властивості розчину, є застосування при його замісі добавок і різноманітних пластифікаторів. Вони підвищують водонепроникність, міцність, морозостійкість та інші якісні характеристики вихідної суміші.

Класифікація бетонів і цементних розчинів дуже різноманітна.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність бетону від цементного розчину полягає в наявності в бетоні великих заповнювачів (зазвичай щебінь або гравій), в розчинах ж як інертний заповнювач застосовується пісок.

Ще одна відмінність цементного розчину від бетону полягає в їх практичному застосуванні. Розчини зазвичай служать в якості наповнювачів швів для з'єднуються будівельних елементів, а також для обробки поверхні (наприклад, штукатурки). Тоді як з бетону виконують середні і великогабаритні деталі несучих конструкцій будівель.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. До складу бетону входять чотири компоненти - цемент, пісок, вода, наповнювач (галька, гравій або щебінь). До складу цементного розчину входять три основних компоненти - цемент, пісок і вода.
  2. Бетон застосовують для зведення середніх і великих деталей несучих конструкцій. Цементні розчини використовують для заповнення швів в будівельних елементах і для обробки поверхонь.