Різниця між поняттям і визначенням

Різниця між поняттям і визначенням

Терміни поняття і визначення відносяться до діалектичної філософії. Відомо, що між ними існує принципова різниця. Чим відрізняються ці важливі наукові категорії один від одного? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Поняття - узагальнення предметів або явищ з яких-небудь характерним для них ознаками, відображене в мисленні.

Визначення - процес закріплення за допомогою логіки конкретного сенсу за мовними термінами.

до змісту ↑

Порівняння

Поняття являє собою форму мислення, яка здатна охопити безліч речей, які сприймаються нами на рівні почуттів, і, виділивши їх загальні і приватні властивості, класифікувати їх. Поняття по суті своїй нескінченно, воно виробляється універсальним Розумом.

Визначення (іноді його називають дефініцією) по суті своїй звичайно, воно є підсумком розумової діяльності. Визначення відносить якийсь об'єкт до якоїсь з категорій, описуючи його головні відмінні ознаки. Визначення, згідно з Гегелем, співвідноситься з безпосереднім поданням, воно не відповідає Абсолюту. Завдання філософії - перевести кожну виставу в поняття, позбувшись таким чином від кінцевих визначень і звернувшись до нескінченних поняттям.

Поняття нескінченно, тому що воно являє собою пізнання, необмежене жодними зовнішніми умовностями по відношенню до Розуму.У понятті укладено сенс, а визначення являє собою дію, спрямовану на виявлення цього сенсу. Поняття - це слово, яке отримало визначення. І у визначенні потребує кожне з понять. Без визначення слово (навіть саме широко поширене) поняттям не є. Дати поняття визначення - значить пояснити його значення з усіма можливими уточненнями. Причому важливо зробити це саме в рамках даної філософської системи. У кожного філософа своє визначення поняття, своє розуміння конкретного слова. Тому в філософської бесіді, навіть відтворюючи чуже поняття, обов'язково потрібно його визначати, так як кожен розуміє по-різному.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Поняття не існує без визначення.
  2. Поняття нескінченно, визначення - кінцева дефініція.
  3. Поняття виробляється Розумом, визначення - розумом.
  4. Поняття ближче до Абсолюту, воно не обмежена жодними зовнішніми умовами.
  5. Поняття містить сенс, а визначення являє собою дію, спрямовану на виявлення цього сенсу.