Різниця між комунікатором і телефоном

Різниця між комунікатором і телефоном

З розвитком мобільних технологій визначення стають все більш розмитими і нечіткими, і вже самі виробники в них плутаються, не кажучи вже про продавців і маркетологів . Сучасний телефон цілком здатний замінити собою не тільки калькулятор і диктофон, як десяток років тому, але і в деяких завданнях - ноутбук або PSP. Комунікатори сьогодні теж змінилися в дусі часу, і визначити, де закінчується смартфон і починається комунікатор, практично неможливо. Між телефоном і комунікатором відмінності більш явні.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Мобільний телефон - мобільний засіб зв'язку, призначене в першу чергу для голосового спілкування. На сьогоднішній день термін фактично прирівняний до стільникових телефонів, які поширені повсюдно.

Комунікатор - мобільний пристрій, що сполучає функціональність кишенькового комп'ютера і комунікаційні можливості телефону, модему і інших бездротових засобів зв'язку.

до змісту ↑

Порівняння

Як бачимо, різниця між телефоном і комунікатором, перш за все, в функціональне призначення кожного пристрою. Те, що зветься телефоном - в просторіччі елементарна "звонилка" (вимовляється з відтінком легкого презирства). Використовується як безпосередньо телефон плюс "вбити час за Зумою і в асьці".Якісь розважальні функції у всіх сучасних телефонів є, будь то хоча б радіо, пара простеньких ігор і мп3-плеєр. Комунікатор - пристрій серйозне, що заміняє в ряді випадків домашній комп'ютер: в дорозі, наприклад, в польових умовах, для роботи "на ходу" або забезпечення невибагливого дозвілля. Плюс він же ще й дзвонить, так що позбавляє від необхідності мати в кишені ще й телефон.

З розвитком технологій сенсорних екранів обов'язковий елемент телефону - клавіатурний блок - поступово відходить у минуле. Однак для більшості моделей "просто дзвонилок" наявність джойстика і п'яти рядів клавіш - явище звичайне і навіть визначений. Лише деякі моделі обходяться сенсором. Комунікатор передбачає введення інформації за допомогою сенсорного екрану, тому клавіатури зазвичай не передбачається, за відносно рідкісним винятком qwerty. Крім того, розмір екрану комунікатора майже обов'язково більше, ніж у телефону. Природно, габарити теж відрізняються відповідно. Втім, телефони бувають різні, і визначити приналежність деяких гаджетів до того чи іншого виду за зовнішніми ознаками неможливо.

А ось за наявністю операційної системи - цілком. У телефоні її просто немає, в комунікаторі може бути встановлена ​​будь-яка з мобільних. Більшості користувачів, звичайно, все одно, який мозок змушує думати їх пристрій, аби працювало, проте різницю між програмною оболонкою (прошивкою) і повноцінної ОС помітять все: телефони не припускають призначеної для користувача настройки і установки додатків. Останнє можливо за рахунок платформи JavaME (або аналогів), і якщо така на девайсі відсутня - ніяких ще ігор, читалок і плеєрів власнику не світить.Правда, в більшості моделей все ж JavaME передбачена, за винятком "дзвонилок" зовсім вже бюджетних і найдешевших китайських (територіальне походження вже стало типом) телефонів. На повноцінну мобільну ОС встановити можна будь-яку програму, сумісну з цієї ОС, без прив'язки до моделі комунікатора. Для телефонів софт часто розроблений індивідуально або адаптований. Примітно, що оновлення прошивки телефону - справа рук виробника телефону, оновлення операційної системи - справа рук розробника операційної системи.

Істотна відмінність - здатність жити далеко від розеток. Тут простенькі телефони дадуть фору комунікаторів, і значну. Якими б ємними не були акумуляторні батареї розумних пристроїв, їх екрани, апаратна частина і операційна система поглинають енергію дуже швидко, так що відводиться їм добу-дві при дуже щадному режимі. Телефони в тих же умовах менш вимогливі, хоча батареї у них в кілька разів менше ємні.

Ну і про ціну не забути. Якщо вам потрібно пристрій "на подзвонити" і не більше - платити за комунікатор ні до чого, тим більше, що коштувати він може в десяток разів дорожче телефону. За винятком, звичайно, іміджевих моделей, які частіше не вміють нічого, але коштують шалені гроші. Від чого не стають комунікаторами.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Телефон призначений для голосового спілкування, комунікатор - для підключення до будь-яких інформаційних комунікацій.
  2. Комунікатор більш функціональний.
  3. У більшості телефонів є клавіатурний блок, у комунікаторів - переважно віртуальна клавіатура.
  4. Екран комунікатора більше, відповідно і габарити теж.
  5. Кишенькові управляються операційними системами, телефони - програмними оболонками.
  6. Телефони більш живучі автономно, без підзарядки.
  7. Телефони дешевше комунікаторів.