Різниця між. com і. ru

Різниця між. com і. ru

Правильно вибране доменне ім'я ресурсу - перший крок на шляху до успіху, особливо якщо мова йде про комерційні проекти. Головне - щоб ім'я відповідало цілям і задачам творця, не порушувало законодавство, було легко запам'ятовується і легко відтвореним. В ідеалі при читанні адреси доменне ім'я має асоціюватися з конкретним інтернет-ресурсом і повідомляти мінімальну інформацію про його зміст. При реєстрації доменного імені потрібно вказати доменну зону, в якій воно буде зареєстровано, або домен верхнього рівня. Візуально він визначається в адресі інтернет-ресурсу комбінацією букв після останньої точки. Російські власники сайтів часто віддають перевагу доменів в зонах ru або com, так як вони універсальні і релевантні змісту і завданням ресурсу.

Домен com - один з перших загальних доменів верхнього рівня, що з'явився в 1985 році. Спочатку реєстрація в цьому домені передбачалася для сайтів комерційної спрямованості та інтернет-сторінок, що належать комерційним організаціям самих різних сфер.

Домен ru - перший національний домен верхнього рівня, призначений для реєстрації доменних імен ресурсів Російської Федерації. З'явився в 1994 році.

Обмежень по територіальній і національній ознаці при реєстрації доменного імені в зоні com немає.Будь-який бажаючий може оплатити послуги реєстратора та зареєструвати домен другого рівня (доменне ім'я). Обмежень по сфері діяльності сьогодні в зоні com теж немає, так що для більшості ресурсів в іменуванні цього домену не міститься характеристик. Однак багато компаній вважають за краще зону com, обігруючи поєднання букв (або транскрипцію). У зоні ru реєструються ресурси будь-яких тематик, також відсутні обмеження за національною і територіальною ознакою. Однак традиційно домен ru вказує на приналежність ресурсу Російської Федерації.

Процедура реєстрації домена в зоні com представляється простіше, ніж домену в зоні ru. Не потрібно скан паспорта власника, не потрібно надання особистих даних. Для реєстрації в зоні ru необхідно надати скан документа, що посвідчує особу. Крім того, домен ru передбачає відповідність доменного імені законодавству РФ, тобто імена, визнані містять екстремістські заклики або нецензурні вирази, наприклад, до реєстрації допущені не будуть.

Істотним критерієм при виборі домену верхнього рівня можна вважати передбачувані завдання ресурсу. Якщо планується робота на міжнародному рівні, то краще домен com - національні домени міжнародне співтовариство (перш за все бізнес) вважає недостатньо респектабельними. Якщо планується охоплення переважно російської аудиторії, то вибір повинен лягти на домен ru. Пошукові системи рунета при видачі результатів пошуку за запитами віддають перевагу в першу чергу сайтам цієї доменної зони, індексуючи їх в кілька разів швидше. Таким чином, відбувається збільшення потоку трафіку.

Вартість реєстрації в доменах com і ru залежить від компанії-реєстратора, тому тут краще дивитися на тарифи тієї компанії-реєстратора, з якої ви збираєтеся працювати.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Домен верхнього рівня com - міжнародний.
  2. Домен верхнього рівня ru - національний.
  3. Процедура реєстрації доменного імені в зоні com не вимагає особистих даних і посвідчення особи.
  4. Домену ru віддають перевагу російські пошукові системи.