Різниця між коледжем і інститутом

Різниця між коледжем і інститутом

До найпопулярніших навчальних закладів належать коледжі та інститути. У чому полягає специфіка тих і інших?

Зміст статті

  • У чому полягають особливості коледжу?
  • У чому полягають особливості інституту?
  • Порівняння
  • Таблиця

У чому полягають особливості коледжу?

Під коледжем може розумітися:

  1. в Росії - середній навчальний заклад, в якому готують фахівців переважно гуманітарних спеціалізацій головним чином з теоретичних програмами;
  2. в західних країнах - середнє або вищий навчальний заклад, в якому можуть готувати фахівців як гуманітарного, так і технічного профілю за різними програмами.

Російський коледж - досить новий тип навчального закладу. В СРСР вони практично не засновувалися. До найпоширеніших в сучасних російських коледжах можна віднести такі спеціальності, як менеджер, банкір, бухгалтер, юрист.

В російський коледж, як правило, можна поводитися, як після 9, так і після закінчення 11 класу. У першому випадку навчання триває зазвичай 4 роки, у другому - 2. Диплом про закінчення коледжу в більшості випадків дає людині право відразу піти працювати за отриманою спеціальністю.

Коледж

Навчання в російському коледжі дуже схоже на навчання у вузі. Учні відповідного закладу мають статус студентів, у них є студквитки, заліковки.Часто буває, що викладають в коледжі фахівці вузів. Студенти, які слухали лекції, згодом можуть продовжити навчання у них же, але вже в вищому навчальному закладі.

На Заході коледжі діляться на 3 основних типи.

По-перше, це вищі навчальні заклади - вони можуть бути структурними підрозділами вищих навчальних закладів або бути самостійними установами. По-друге, це коледжі, в яких організовується навчання за програмами, аналогічним тим, що викладаються в старших класах середніх шкіл. По-третє, є установи, що займають проміжне положення між першими і другими навчальними закладами.

до змісту ↑

У чому полягають особливості інституту?

Під інститутом як в Росії, так і за кордоном прийнято розуміти вищий навчальний заклад. Ще в СРСР вони ставилися до найпоширенішим різновидів вузів. В принципі, і в сучасній Росії інститутів досить багато.

Більшість вузів відповідного типу готують фахівців досить вузького профілю. Наприклад, є архітектурні, педагогічні, економічні інститути. Нескладно визначити професії, на які вчать у відповідних навчальних закладах. Але є і багатопрофільні інститути - такі як, наприклад, МГИМО.

Інститут

Багато інститути на Заході також характеризуються многопрофильностью, але часто односпрямованої. Наприклад, в технологічних інститутах США, як правило, готують фахівців різних професій, але їх програми складаються так, щоб випускники згодом могли застосовувати свої знання в тій чи іншій технічній сфері.

до змісту ↑

Порівняння

Є, безумовно, не одна відмінність коледжу від інституту.Перш за все, потрібно визначитися з тим, про який освітній системі йдеться - про російську або про західну.

В РФ коледж - практично завжди середній навчальний заклад. Але навчальний процес в ньому організовується за стандартами, в достатній мірі наближеним до вузівським. Вступати в російський коледж можна як після 9-го, так і після закінчення 11 класу. Російські інститути - установи вищої освіти. У них готують фахівців, як правило, досить вузького профілю.

На Заході коледж в статусі установи вищої освіти - не рідкість. Але є заклади відповідного типу, які є середніми або займають проміжне положення між ними і вищими. Інститути на Заході, як і в РФ, - це вузи. У них можуть готувати фахівців за різними професіями, але, як правило, за програмами єдиної галузевої спрямованості.

Визначивши, в чому різниця між коледжем і інститутом, відобразимо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Коледж Інститут
Що спільного між ними?
В російському коледжі навчальний процес схожий на вузівський: учні є студентами, мають студквитки, заліковки
На Заході коледжі, як і інститути, можуть бути класифіковані як установи вищої освіти
У чому різниця між ними?
В Росії практично завжди є установою середньої освіти, на Заході може мати аналогічний статус В Росії і на Заході практично завжди є вузом
В Росії в коледж можна поступати після 9 класу В російський інститут можна поступати тільки після 11 класу, в західний - також після закінчення середньої школи