Різниця між колективом і групою

Різниця між колективом і групою

Складно влаштована соціальне середовище стає ґрунтом для об'єднання людей в різноманітні спільноти. Формами таких спільнот є колектив і група. У них кожна людина займає власну позицію, виконує певну роль.

Зміст статті

  • Що таке група
  • Як група стає колективом
  • Порівняння

Що таке група

Група - має конкретні розміри спільність, на основі ряду критеріїв займає окреме місце в соціальному цілому. Існують великі групи: територіальні, вікові, релігійні та інші. Вони можуть бути реальними, тобто такими, де відбувається взаємодія між людьми, і умовними - в них люди не завжди знають один одного безпосередньо.

Бувають також малі групи: компанія друзів, клуб за інтересами, шкільний клас і т. Д. Суб'єкти, що входять до їх складу, обов'язково контактують між собою. Як правило, в подібних утвореннях є той, кого інші учасники визнають авторитетним лідером. Якщо мова йде про офіційну групі, то провідну роль в ній займає керівник.

Члени групи усвідомлюють свою участь в ній. У такому співтоваристві існує розподіл обов'язків, функціонує груповий тиск, що спонукає вести себе згідно з прийнятими нормами. Людина, перебуваючи в групі, може змінювати свої колишні думки і установки.