Різниця між застудою та ГРВІ

Різниця між застудою та ГРВІ

Організм людини - це досить складний механізм, який може видати абсолютно непередбачувану реакцію на впровадження чужорідного збудника чи іншої інфекції. Саме тому однакові захворювання можуть зовсім по-різному протікати у різних людей. Давайте розглянемо, в чому полягає їх відмінність від одного.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Застуда - це інфекційне захворювання, яке викликане вірусами і бактеріями. Прийнято вважати, що більше 90% всіх простудних захворювань викликано вірусами.

ГРВІ - це гостра респіраторна вірусна інфекція, та ж сама застуда. Сьогодні вченим відомо більше двохсот видів вірусів, серед них і всім нам відомий вірус грипу, який любить видозмінюватися і вражати людство майже щорічно своїми новими різновидами.

до змісту ↑

Порівняння

Істотної різниці між двома цими поняттями не існує, оскільки під застудою прийнято розуміти будь-яку респіраторну інфекцію, в тому числі і ГРВІ. Джерелом інфекції при застуді та ГРВІ є хвора людина, особливо якщо він знаходиться в початковій стадії захворювання. Нездужання, слабкість і первинні прояви захворювання часто залишаються непоміченими. Тому до моменту, коли людина розуміє, що він хворий, він вже встигає заразити практично усе своє оточення: колег по роботі, попутників у громадському транспорті, своїх близьких і рідних.До збудників застуди (бактерій і вірусів) сприйнятливі далеко не всі люди. Природний імунітет не дозволяє вірусу проникати в організм, і навіть при контакті з хворим такі люди залишаються здоровими. Однак несприятливі фактори (неправильне харчування, хронічні захворювання, екологія, переохолодження) можуть завдати серйозної шкоди імунній системі організму. Тоді вірус проникає всередину і починає розмножуватися, а людина захворює застудою.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Під застудою прийнято розуміти всі респіраторні інфекції, і ГРВІ входить в їх число.
  2. Все випадки ГРВІ можна віднести до простудних. Але не будь-яку застуду можна віднести до ГРВІ, оскільки вона може мати і бактеріальну етіологію.