Різниця між коаксіальної і компонентної акустикою

Різниця між коаксіальної і компонентної акустикою

Кожен автовласник незліченну кількість разів опиняється перед складним вибором: заощадити на автоначінке або придбати краще, пробивши дірку в бюджеті. Коли мова йде про автоакустики, коаксіальні і компонентні системи здатні змусити довго балансувати, вивчаючи переваги і недоліки обох і зважуючи переваги. Але серйозно підійти до вибору можна тільки тоді, коли іменування - не набір букв, а про що говорять терміни. Отже, коаксіальна і компонентна автоакустика: з чим їх їдять і що від них чують.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Коаксиальная автомобільна акустична система представляє собою єдину конструкцію динаміків: на осі з низькочастотних розташовані і високочастотні. Бувають двосмуговими і Трьохсмугові, і поділ це здійснюється за допомогою вбудованого в конструкцію кроссовера.

Компонентна акустична система представляє собою різночастотні динаміки, рознесені окремо.

до змісту ↑

Порівняння

Принципова різниця між коаксіальної і компонентної акустикою полягає в розташуванні джерела звуку в просторі салону автомобіля. Єдина конструкція коаксіальних систем робить звук вузьконаправленим, тому такі динаміки часто встановлюють як доповнення - в зону задніх сидінь, наприклад, тоді як на передньому фронті діє компонентна система.Остання джерело звуку розкидає по салону - свого роду суперсурраунд отримуємо на виході, однак тут є підступ: кожен високочастотний, низькочастотний і середньочастотний динамік відтворює звук зі своєї "точки", так що акустична картина досить неоднорідна. Однак об'єднання динаміків в коаксіалі створює ефект змішання частот, від чого звук втрачає чистоту. Для невеликих автомобілів компонентна акустика не підходить, так як в обмеженому просторі різниці з коаксіальної не буде.

Компонентна акустика Philips

Крім розкиду динаміків, чисто технічне відміну коаксіальної від компонентної системи криється в кросовері, що виконує роль фільтра частот. У коаксіальних системах він вбудований (за винятком деяких моделей hi-end сегмента), в компонентних - зовнішній.

Ще один ключовий момент в процесі порівняння коаксіальної і компонентної акустики - спосіб установки. Те, що варто в авто "з заводу" - найчастіше акустичною системою зветься з натяжкою. І коаксіальна, і компонентна система в салоні автомобіля - справа якщо не рук, то витрат автовласника. Для установки першої не потрібні спеціальні знання і технології, і робиться це найчастіше самостійно. Компонентна система передбачає установку динаміків відповідно до правильними акустичними зонами, обладнання поличок і застосування шумоізоляції. Крім того, багато що залежить і від магнітоли: чим нижче рівень техніки, тим бесполезнее метушня з компонентними системами, які просто не зможуть дати якісний звук. Втім, якщо ви не завзятий меломан, і в дорозі вас супроводжує нехитрий шансон або дискотека 90-х, а то і радіо - компонентна система буде зайвим тягарем, і різниці з коаксіальної, знову ж таки, просто не відчуєте.

Вирішальним фактором для багатьох автовласників може стати вартість самої акустики, не кажучи вже про оплату її технічного супроводу. Ця категорія порівняння доступна всім і арифметично проста: коаксіальні системи зазвичай дешевше компонентних. Виняток становлять хіба що системи-трансформери, здатні перетворювати компонентні в коаксіальні за допомогою спеціальних кріплень.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. В коаксіальних системах різночастотні динаміки об'єднані, в компонентної - автономні.
  2. Коаксіальні системи дають вузькоспрямований звук.
  3. Кросовер (частотний фільтр) в коаксіальних системах вбудований, в компонентних - зовнішній.
  4. Компонентна система складніше в установці і вимагає дотримання ряду умов.
  5. Компонентна акустика дешевше компонентної.