Різниця між хмарою і хмарою

Різниця між хмарою і хмарою

Чому, дивлячись на небо в один день, ми бачимо білі, здаються такими м'якими і пухнастими хмари, а в іншій - грізні, свинцеві хмари, що обіцяють випадання рясних опадів, а то і серйозні природні хвилювання? З чого складаються ці освіти і чим відрізняється хмара від хмари? Спробуємо в цьому розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Хмара

Офіційного поняття "хмара" в метеорології не існує (в прогнозах згадується тільки "хмарність"). У розмовній ж промови під "хмарою" мається на увазі особливий стан хмар, коли вони перетворюються в темні, що здаються важкими освіти, часто передвіщають грозу.

Хмари

Облако

Хмари - спостерігаються з Землі продукти конденсації частинок води. Хмари різняться за своїм складом: вони можуть містити водяні краплі або кристали, а в деяких випадках - бути змішаними (складатися з води і кристалів). Видами хмар є перисті, високо, купчасті, шаруваті і багато інших.

Хмари до змісту ↑

Порівняння

Перш ніж виявити відміну білих хмар від тих, що ми звикли називати хмарами, розглянемо процес утворення тих і інших.

Вологе повітря, що рухається вгору від поверхні Землі, досягнувши верхніх шарів атмосфери, починає розширюватися через зменшення тиску. Зростаючи, він охолоджується. При певній температурі (точка роси) волога конденсується в незліченну безліч крапель, які обволікають частинки пилу, що літають в повітрі.Утворюється хмара. Переохолоджені краплі в ньому можуть перетворюватися в кристали.

Тепер з'ясуємо, в який момент хмара перетворюється в хмару. Такі метаморфози відбуваються тоді, коли крапель стає занадто багато. У цій кількості води і полягає головна відмінність хмари від хмари. Краплі об'єднуються, важчають і, нарешті, не в силах більше стримуватися на висоті, випадають у вигляді опадів.

Хмара виглядає похмурою, тому що вона дуже щільна. Сонячним променям порівняно легко пройти крізь хмару, де краплі або кристали не так зближені і здатні розсіювати світло. Однак надлишки пари в хмарі світло поглинають, і його значна частина не доходить до Землі. Це можна порівняти з тим, що при погляді на Сонце крізь марлю яскраві промені нас засліплюють, а якщо піднести до очей щільну тканину, світлові відчуття значно притупляються.

пір'яні хмар на небі ми не побачимо, і це ще одне, в чому різниця між хмарою і хмарою. А пояснення такому факту полягає в тому, що для високої концентрації водяної пари потрібно значний обсяг. Ось і застеляють небо цілі хмарового "замети".