Різниця між клімат-контролем і кондиціонером

Різниця між клімат-контролем і кондиціонером

Ми звикли до того, що машина вже давно перестала бути розкішшю, як втім, і просто засобом пересування. Ми хочемо бачити в особистому автомобілі не просто чотири колеса і коробку передач, а ще й деякий зручність і комфорт. Одне зі складових цього комфорту - підтримання в салоні автомобіля оптимально прийнятної температури. Колись єдиним способом хоч якось охолодити автомобіль було наявність в ньому кондиціонера, зате тепер більшість виробників перейшли на більш вдосконалену систему клімат-контролю. І те, і інше пристрій широко використовуються не тільки в автомобілях, але і для підтримки температури в приміщенні. Різниця між клімат-контролем і кондиціонером істотна, і не тільки в ціні.

Зміст статті

  • Визначення
  • Принцип роботи
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Клімат-контроль відноситься до систем кондиціонування автомобіля або приміщення, а по англійський скорочено звучить як HVAC. Ця абревіатура розшифровується як Heating, Ventilation & AirConditioning, тобто теплопостачання, вентиляція та охолодження повітря.Тому і складових у клімат контролю кілька: система опалення, кондиціонер, повітряний фільтр. При цьому, системи контролю можуть працювати як окремо, так і одночасно. Наприклад, взимку, в автомобілі може працювати одночасно і система опалення, і кондиціонер, щоб уникнути запотівання скла.

Кондиціонер також відноситься до системах кондиціонування автомобіля або приміщення, але у нього досить вузька сфера діяльності - охолоджувати повітря.

до змісту ↑

Принцип роботи

Суть роботи клімат контролю в тому, щоб реагувати на зміну температури всередині салону автомобіля або приміщення, і регулювати її за допомогою доступних систем: охолодження, вентиляції та опалення. За допомогою спеціальних датчиків, які розташовані по всьому периметру об'єкта, в "мозок" пристрою надходить інформація про температурний стан, тобто клімат-контролем управляє електроніка. При поломці клімат-контролю одночасно виходить з ладу не тільки система охолодження, але і система опалення. Робота клімат-контролю передбачає підвищення витрати палива, якщо мова йде про автомобіль.

Кондиціонер має механічне управління. Принцип роботи нагадує чимось холодильник, тобто, є холодоагент, який поглинає тепле повітря, охолоджує його і перенаправляє знову в приміщення або в салон автомобіля. Повітря при цьому також піддається висушування. Істотним мінусом є те, що при роботі кондиціонера в машині істотно збільшується витрата палива.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Клімат-контроль відповідає за охолодження повітря, його вентиляцію, також за теплопостачання.Кондиціонер покликаний тільки охолоджувати повітря.
  2. За роботу клімат-контролю відповідає електроніка, а за роботу кондиціонера - механіка.
  3. Якщо клімат-контроль виходить з ладу, то ви одночасно втрачаєте і системи охолодження, і грубки, і вентиляції, тоді як при поломці кондиціонера грубка продовжує працювати.