Різниця між кліматом і погодою

Різниця між кліматом і погодою

Англійці жартують, що у них немає клімату, а є лише погода: настільки мінливі примхи природи. Справді, два цих поняття не є тотожними. Погода формується під дією поточних факторів, в той час як клімат складається роками. Навіть якщо ціле літо було холодним, це не означає, що дане явище характерне для даного регіону. І навпаки: одна тривала зима - ще не привід говорити про те, що клімат зазнав змін.

Клімат - це режим погоди, сформований десятиліттями і спостережуваний на певній території, що формується за рахунок географічного розташування місцевості. Це усереднене поняття, виведене в результаті тривалих досліджень. Проте, клімат може змінюватися під дією глобальних чинників: підвищення або зниження середньорічної температури Землі, рух тектонічних плит, вирубка лісів, осушення великих водойм.

Погода - це сукупність атмосферних явищ, які спостерігаються на певній території в певний період часу і має географічну прив'язку. Виміру підлягають такі фактори, як температура, тиск, вологість, наявність дощу або снігу. Погода може змінитися кілька разів за день або зберігати стійкість тижнями поспіль.

Таким чином, клімат - поняття більш широке, яке має на увазі під собою режим погоди на великій ділянці суші.Він може бути тропічним, континентальним, арктичним і іншим. Погода має більш конкретну прив'язку: дощова, сонячна, холодна, тепла. При цьому клімат є константою, сезони змінюють один одного протягом століть. Погода - поняття відносне: теплий день в Санкт-Петербурзі ескімоси назвуть спекою, а жителі Нігера або Чаду - неймовірним холодом.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Тривалість спостережень. Щоб дізнатися, яка погода за вікном, досить озброїтися мінімумом інструментів: градусник, барометр, флюгер. Для встановлення кліматичного режиму будуть потрібні багаторічні спостереження, досліди та їх аналіз.
  2. Мінливість. Погода може змінитися кілька разів протягом дня, в той час як клімат - більш стійке явище, що формується століттями.
  3. Зміна. Кліматичні періоди (зима, літо і т. Д.) Слідують один за одним в порядку черговості в певний проміжок часу, характерний для даного регіону. Погодні явища знаходяться в безперервному циклі, формуючись за рахунок активності циклонів і антициклонів.
  4. Значимість. У планетарному масштабі важливо знати клімат, щоб визначити придатність тих чи інших ділянок планети для проживання. Для людини ж важливіше погода: нам потрібно знати, чи буде завтра дощ, чи випаде сніг, як довго триватиме падіння опадів.
  5. Передбачуваність. Будь-метеоролог може спрогнозувати середню температуру літа з незначною похибкою. А ось визначити, який саме буде погода завтра або через місяць, куди складніше.