Різниця між цивільним і офіційним шлюбом

Різниця між цивільним і офіційним шлюбом

Коли люди знаходять свої другі половинки, у них з'являється природне бажання продовжити подальше життя разом. Однак форма такого проживання може бути різною. Одні реєструють почали зароджуватись, інші не бачать в цьому необхідності. Які аспекти існують в тому і в іншому випадку, чим відрізняється цивільний шлюб від офіційного? Розглянемо це детальніше.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
  • Майно
  • Діти
  • Борги
  • Спадщина
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

В побуті цим двом поняттям часто присвоюються протилежні значення. Узаконений шлюб зветься офіційним , а незареєстрований - цивільним . Однак це не відповідає юридичній термінології. Згідно праву, цивільним є саме зареєстрований союз, а якщо спільне проживання не закріплено печаткою, це визначається як співжиття.

Проте будемо розглядати питання більш зрозумілим для більшості людей чином, називаючи співжиття цивільним шлюбом.

до змісту ↑

Порівняння

Багато пар відправляються в ЗАГС з моральних міркувань. Вони хочуть бути визнаними чоловіком і дружиною не тільки між собою, але і в очах суспільства. Адже не секрет, що одним з перших питань до живуть разом людям є: "Розписані ви?". Крім того, пройшовши процедуру реєстрації, закохані часто починають відчувати ще більшу відповідальність один за одного, і заповітний штамп стає додатковою гарантією міцності і довготривалості відносин.

З боку закону відміну громадянського шлюбу від офіційного полягає в перерахованих нижче моментах.

до змісту ↑

майно

Закон не називає майно неофіційних подружжя спільно нажитим. Якщо, наприклад, на спільні гроші купується машина, то в разі розставання вона залишиться у власності енности того, на кого оформлена.

Офіційний шлюб наділяє чоловіка та дружину рівними правами на придбані речі, незалежно від того, на кого вони зареєстровані. При розлученні кожен може розраховувати на отримання половини майна.

до змісту ↑

діти

В зареєстрованому шлюбі у дітей є офіційні батьки, які несуть правову відповідальність перед своїми чадами. Це означає, що при певних обставинах один з подружжя, який залишив іншого з дитиною (декількома дітьми), зобов'язаний здійснювати матеріальну підтрим ку у вигляді виплати аліментів.

Неофіційні відносини, на жаль, іноді призводять до того, що чоловік відмовляється визнавати факт батьківства, щоб ухилитися від виплати аліментів. Виникає необхідність у доведенні батьківства в судовому порядку.

до змісту ↑

Борги

Офіційний шлюб - це не тільки загальні доходи, а й спільні борги. Якщо, наприклад, мова йде про кредити, то на подружжя лежить однакова обов'язок по їх виплатах.

Кожен з співмешканців ж може розраховувати тільки на себе. Якщо цивільний чоловік відмовляє в допомозі виплати боргу, закон не зможе змусити його це зробити.

до змісту ↑

Спадщина

Тепер перейдемо до того, в чому різниця між офіційним і цивільним шлюбом, якщо говорити про майнові відносини, пов'язаних зі смертю одного з подружжя або співмешканців. В офіційному шлюбі при відсутності заповіту спадок після смерті людини розподіляється порівну між найближчими людьми: законним чоловіком (дружиною), дітьми, батьками.

Якщо відносини не були зареєстровані, майно перейде до неофіційного дружину тільки при наявності відповідного заповіту. Інакше спадком не зможуть розпоряджатися не тільки співмешканець, а й діти, якщо вони були народжені в такому шлюбі, але факт батьківства ні встановлено.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

Офіційний шлюб Цивільний шлюб
Придбання офіційного статусу сім'ї Співмешканці не володіють певними правами і обов'язками
Майно числиться спільно нажитим Майно не зізнається спільно нажитим
У дітей є офіційні батьки Факт батьківства треба доводити в суді
Загальні борги Кожен несе свою відповідальність за боргами
Спадщина або його частина переходить до чоловіка Спадщина не переходить до чоловіка