Різниця між city і town

Різниця між city і town

В англійській мові багато слів, які мають цілком певне значення, але стикаючись з необхідністю їх використання, несподівано встаєш в глухий кут. Так і відбувається з city і town, що позначають міста різної величини.

Зміст статті

  • Переклад
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Переклад

City - велике місто, також ділова частина Лондона (the City)

Town - місто

до змісту ↑

Порівняння

Здавалося б, все просто - якщо описуєте велике місто, використовуєте city, невеликий - town. Однак плутанина існує досить серйозна, і пов'язана вона в першу чергу з відмінностями між англійським і американським вживанням цих слів.

Для початку ознайомимося з правилами в Англії. Історично існував досить чіткий критерій: якщо в місті є церква (cathedral), це city, якщо немає - це town. Сьогодні цей критерій зберігається, за одним але: існують city без церков. І це визначається вже не граматичними правилами, але рішенням уряду.

В Америці town - проміжне між city і village. Останнє на нашу мову перекладається як "село": щоб називатися так в США, населений пункт повинен мати менше 1000 жителів (або займати не більше 13км 2 площі), велика частина яких займається сільським господарством. У town від 1000 до 30000 жителів, і при цьому практично немає багатоповерхових будинків - в основному одноповерхові будиночки. Однак це розмежування досить умовне, так як статус міста визначається найчастіше законами штату з урахуванням фінансових міркувань, так як якщо дивитися з юридичної точки зору, town і city розрізняються за типом управління містом: city - це юридично визначене освіту з усіма наслідками, що випливають звідси повноваженнями.

Що ж робити нам? У нас і в невеликих містах можуть бути присутніми багатоповерхові будинки, тому орієнтуватися варто на чисельність населення і розвиненість міста. І якщо мова йде про обласний чи регіональному центрі - використовуйте city, якщо ж вам потрібно підкреслити компактність - town.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. В Англії city - місто з церквою, а також той, якому було присвоєно такий статус рішенням уряду. The City - діловий район Лондона.
  2. В Америці статус city визначається законами штату. У найзагальнішому випадку town - містечко з числом населення від 1000 до 30000, заповнений переважно одноповерховими будинками;
  3. Говорячи про російських містах або містах неангломовних країн, вибирайте те або інше позначення в залежності від контексту: обласний або регіональний місто - швидше city, в іншому випадку - скоріше town.