Різниця між чіпсетами h77 і Z77

Різниця між чіпсетами H77 і Z77

чіпсет материнської плати - набір мікросхем, що утворюють сполучна ланка між основними комплектуючими: процесором, оперативною пам'яттю, системою введення-виведення. Для процесорів Inte Sandy Bridge і Ivy Bridge на багатьох актуальних материнських платах розпаяні чіпсети H77 і Z77. Незважаючи на ідентичність встановлюваних процесорів для обох чіпсетів, різниця між ними може стати критичною, особливо для ігрових систем або оверклокинга.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

чіпсет H77 - набір мікросхем на материнській платі від Intel, що підтримує процесори Sandy Bridge і Ivy Bridge, представлений навесні 2012 року як спадкоємець чіпсета H67.

чіпсет Z77 - набір мікросхем на материнській платі від Intel, що підтримує процесори Sandy Bridge і Ivy Bridge, представлений навесні 2012 року як спадкоємець чіпсета Z68.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між чіпсетами H77 і Z77 буде помітна тільки користувачеві ігрових систем або любителю оверклокинга. Найголовніша відмінність Z77, який став на момент випуску флагманом лінійки - в можливості розгону не тільки по GPU, але і по пам'яті і CPU. Природно, в цьому випадку буде повністю розкритий потенціал процесорів з розблокованому множником. Чіпсет H77 є версією для менш вимогливих і продуктивних систем, і можливості розгону графіки в ньому закладені, як і у всіх чіпсетах сьомий лінійки.

Крім того, чіпсет H77, на відміну від Z77, не підтримує технології SLI і Crossfire, тобто робота одночасно двох відеокарт для збільшення продуктивності графічної системи недоступна. У цьому вже втрачається привабливість для геймерів. З іншого боку, для домашніх комп'ютерів і бізнес-рішень чіпсет H77 прекрасно ляже в основу системи.

Порівняння чіпсетів H77, Z77, Z75

Ще одна відмінність чіпсета Z77 від H77 - в конфігурації PCIe. Молодша модель H77 підтримує 16 ліній PCIe 3. 0 для одного пристрою (дискретної відеокарти), тоді як Z77 забезпечує розщеплення PCIe ліній для трьох пристроїв за схемою 1 × PCIe 3. 0 х16 або 2 × PCIe 3. 0 х8 або 1 × PCIe 3 . 0 х8 + 2 × PCIe 3. 0 х4.

Сьогодні на базі чіпсетів Z77 грунтуються материнські плати сегмента hi-end, H77 призначений для середнього класу систем. Як правило, Z77 обходиться в сукупності дорожче, ніж H77, але собівартість самих чіпсетів, за запевненням виробника, відрізняється мінімально.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. чіпсет Z77 призначений для систем ігрового класу, H77 - середнього.
  2. чіпсет Z77 підтримує розгін по процесору, пам'яті та графіку, H77 - тільки по графіку.
  3. чіпсет H77 не підтримує технології SLI і CrossFire.
  4. чіпсет Z77 дає можливість підключення трьох PCIe пристроїв через розщеплення 16 ліній на три потоки.
  5. Материнські плати на чіпсеті Z77 дорожче.