Різниця між ДСП і МДФ

Різниця між ДСП і МДФ

ДСП і МДФ - часто зустрічаються абревіатури. Спробуємо розібратися, що вони позначають і, головне, чим відрізняються один від одного. Адже ДСП і МДФ вважаються найбільш популярними матеріалами, використовуваними для виробництва дверей, корпусних меблів та інших конструкцій.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

ДСП - деревно-стружкові плити. Формується методом плоского гарячого пресування деревних частинок (тирси і стружок), просоченою сполучною речовиною, головним чином, смолами формальдегідів. Сировиною для виробництва ДСП є малоцінна деревина, як листяних порід, так і хвойних. ДСП характеризується підвищеною міцністю, водостійкістю, чудовими тепло- і звукоізоляційні властивості. Використовується в меблевій промисловості, однак через що входять до її складу формальдегідних смол не рекомендується для виробництва дитячих меблів.

МДФ представляє собою деревно-волокнисту плиту середньої щільності, для виробництва якої використовують дуже дрібні тирсу. Волокнисті плити формуються з відходів деревообробки або призначеного на вирубку лісу, які перемелюють НЕ невеликі кубики, потім піддають обробці парою, що подається під високим тиском, і подають на диски терочной машини.Протертий матеріал надходить на сушку і подальшу склейку. Деревні частки склеюють парафіном або лігніном, так що МДФ - виключно екологічний матеріал. МДФ широко використовується для виготовлення дверей, меблів, ламінованих підлог і погонажних виробів. Поверхня плит МДФ гладка, однорідна, рівна, щільна, легко піддається обробці.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Порівняння

Найголовніша відмінність між ДСП і МДФ полягає в технології їх виробництва. МДФ, на відміну від ДСП, виготовляють методом сухого пресування дрібної деревної стружки під дією високого тиску і температури. Для виробництва ДСП застосовують метод гарячого пресування. Для формування ДСП використовують малоцінні породи дерев, в той час як для виробництва МДФ використовують обрізки деревообробки або деревину, призначену для вирубки.

Мелкодисперсная стружка склеюється парафіном або лігніном, а при виробництві ДСП для склеювання стружки застосовують синтетичні смоли. Таким чином, МДФ, на відміну від деревно-стружкових плит, вважається екологічно чистим матеріалом, який за своїми екологічними характеристиками наближається до натуральної деревини. ДСП в процесі експлуатації виділяє в повітря формальдегід (досить токсична речовина). Вироби з деревно-волокнистих плит можуть експлуатуватися в приміщеннях з вологістю повітря до 80% (дерев'яні вироби - до 60%).

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. МДФ виробляють методом сухого пресування дрібної стружки під дією високої температури і тиску, ДСП - методом гарячого пресування.
  2. Для виготовлення ДСП використовують малоцінні породи дерев, для виробництва МДФ - обрізки деревообробки або призначену для вирубки деревину.
  3. МДФ - екологічний матеріал, а ДСП в процесі експлуатації виділяє в повітря формальдегід.
  4. МДФ, на відміну від деревно-стружкових плит, може застосовуватися в приміщеннях з підвищеною вологістю (до 80%).