Різниця між вітрянку і кір

Різниця між вітрянку і кір

Вітрянка та кір мають ряд загальних характеристик. Хвороби об'єднує вірусна природа, наявність спека і висипу в якості симптомів, а також те, що кожна з них може уразити людину, як правило, лише одного разу. Але якщо вітрянка зазвичай проходить безслідно, то кір в деяких випадках може виявитися вельми підступної і навіть небезпечною для життя. Щоб вибрати правильне лікування і позбавити себе від ризику появи ускладнень, необхідно знати, чим відрізняється вітрянка від кору.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння

Загальні відомості

Кожним з цих захворювань легко заразитися, в разі якщо контакт організму з збудником відбувається вперше. Другий раз за відсутності виняткових факторів підхопити недугу неможливо тому, що організм за період боротьби з хворобою встигає виробити стійкий імунітет.

Які віруси викликають розглядаються захворювання? Щодо вітрянки це варицелла-зостер. Той же збудник здатний уразити людину іншим, клінічно не схожим на вітрянку недугою - оперізувальний лишай.

Вітрянка

Що стосується кору , то зараження нею відбувається після потрапляння в організм збудника з сімейства параміксовірусів.

Кір до змісту ↑

Порівняння

Порівнявши інкубаційний період захворювань, слід зазначити, що у вітрянки він може тривати довше - до трьох тижнів.Для кору цей проміжок часу зазвичай не перевищує двох тижнів. Перші прояви у кожного з недуг теж різні. Загальним буде лише те, що у хворого починається жар, причому при кору температура може підніматися вище.

Висип в обох випадках виступає як обов'язковий симптом. Але важлива відмінність вітрянки від кору полягає в тому, коли з'являються висипання. При вітрянці вони виявляються на шкірі вже на початковому етапі, одночасно з жаром. При кору же висип не входить в число перших симптомів. До її виникнення від початку хвороби проходить не менше трьох, а то й п'яти днів.

Перший удар у випадку з кором доводиться на слизові оболонки. Це виражається в запаленні кон'юнктиви, появу світлобоязні, нежиті і чханні, осиплості, кашлі. Притупляються відчуття запаху і смаку. У роті, на слизовій щік, виявляються плями зі світлою серединою і червоними краями.

Пізніше шкіра покривається висипом. Причому якщо вітрянка розповсюджується по тілу хаотично, то корова висип вражає ділянки шкіри в певній послідовності. Починаючи з особи, зон за вухами, шиї вона переходить всі нижче, захоплює тулуб, місця згину на руках і ногах, пальці.

Розглядаючи, в чому різниця між вітрянку і кір, слід детальніше зупинитися на характері висипу і її зміни в процесі перебігу хвороб. Так, при вітрянці виявляються водянисті здуття, які потім підсихають. З'явилися скоринки незабаром відпадають.

Освіти на шкірі при кору представлені папулами на тлі плям. Фрагменти висипу схильні зливатися. Уражені ділянки, живцем, лущаться. На місцях, де була висип, до півтора тижнів тримається пігментація.