Різниця між гепардом і леопардом

Різниця між гепардом і леопардом

Красива стати, міцні зуби і кігті, хижі повадки об'єднують цих дивовижно гарних тварин - гепарда і леопарда. Однак мало хто їх розрізняє. Здається, що жовта плямиста шкура дуже схожа, обидва представники із сімейства котячих з усіма притаманними їм рисами, мисливські інстинкти у обох виражені досить сильно. Виходячи з цього, існує думка, що це просто різні назви однієї тварини. Але це не так. Вони досить сильно розрізняються не тільки за зовнішнім виглядом і анатомічним особливостям - є відмінність і в життєвих звичках, середовища проживання і полювання.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Гепард - має струнке мускулисте тіло, практично без помітних жирових відкладень. При першому неуважному погляді складається враження, що перед нами досить крихке тварина з невеликою головою, високо розташованими очима і маленькими вухами. Але ця думка помилкова. Все в цьому 115-140 сантиметровому тваринному вагою до 65 кг направлено на те, щоб створити цільного, стрімкого, небезпечного хижака. Гепарда ноги годують - він є найшвидшим ссавцям на планеті, здатним розвивати швидкість до 115 кілометрів на годину.Зрозуміло, такий темп неможливо витримувати довго, тому стрімкі пробіжки змінюються періодами відпочинку. Мешкає він в Африці, Індії, Передньої і Середньої Азії. Відрізняється денними звичками в полюванні. В якості жертви вибирає дрібних копитних: газелей, телят, гну, а також нерідко зайців.

Гепард

Леопард - також володіє "спортивним" статурою серед хижаків. Однак і кілька більш щільним. Належить до сімейства котячих. Назва його пов'язана з тим, що в давнину він вважався гібридом лева і пантери. Досить велика кішка, але помітно менше тигра або лева. Має витягнуте тіло, стисле з боків, досить струнке і гнучке. Щодо короткі, але сильні ноги, невелика голова, опуклий лоб. За розмірами може відрізнятися в залежності від місця проживання і особливостей харчування, але в середньому довжина без хвоста близько 90-190 сантиметрів, а з хвостом легко досягає 2, 5-3 метрів. Самці зазвичай приблизно на третину більші за самок. За ареалу проживання поширений леопард від Західної Африки до Далекого Сходу. Харчується переважно оленями, антилопами, козулями. У голодні часи не гребує гризунами, мавпами, птахами і плазунами.

Леопард до змісту ↑

Порівняння

Виходячи з опису тварин, вже можна відзначити, що тіло гепарда на вигляд тендітна, тоді як леопард відрізняється більшою масивністю.

З анатомічної точки зору у гепардів довші ноги, а у леопарда вони помітно коротше.

Розмір голови у тварин відрізняється. У гепарда вона зовсім невелика, трохи здавлена. Леопард відрізняється більш масивною головою.

Гепард полює за рахунок своєї неймовірної швидкості, а леопард не може так швидко бігати і вважає за краще розраховувати на силу і спритність.Він здатний довго вичікувати в засідці, а потім кидається на свою жертву.

Жирові відкладення у гепарда ви навряд чи побачите, оскільки його образ життя, швидкий біг, особливості полювання не дають йому можливості "нагуляти жирок". А леопард, особливо мешкає на Далекому Сході, в періоди зимових холодів цілком може собі дозволити накопичити запас.

Видобуток леопарди прагнуть затягнути на дерево або будь-яку іншу піднесеність, щоб забезпечити збереження. Гепардам в цьому немає необхідності.

Малюнок на шкірі гепарда складається з чорних плям, а у леопарда вони зібрані в розетки з невеликим більш темною плямою в центрі.

На відміну від представників інших котячих, кігті гепарда тільки частково втягуються. Тоді як у леопарда вони йдуть в подушечки повністю.

Гепард воліє полювати вдень, оскільки так простіше наздогнати жертву. Леопард ж схильний полювати в темний час, щоб залишатися непомітним у своїй засідці.

Часто спостерігаються картини, коли гепарди ведуть полювання на здобич зграєю. А леопарди за своєю природою одинаки і полюють по одному.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Тіло у гепарда зовні крихке, а у леопарда масивне.
 2. Гепард здатний розвивати велику швидкість, а леопард помітно повільність.
 3. Гепард НЕ затягує видобуток на дерево, а у леопарда є така звичка.
 4. Гепарди відрізняються більш довгими ногами, а леопард має короткі.
 5. За розміром голови гепард поступається леопардові.
 6. Жирові відкладення у швидкого гепарда це нонсенс, а леопард більш ледачий за своєю природою і цілком може це допустити.
 7. Малюнок шкури гепарда складається з чорних плям, а у леопарда утворює розетки.
 8. Гепард не може повністю втягнути кігті, а леопард може.
 9. Гепард денний хижак, а леопард воліє сутінки.
 10. Полювання в зграї для гепарда норма, а для леопарда - немає, він одинак.