Різниця між зарядним пристроєм і блоком живлення

Різниця між зарядним пристроєм і блоком живлення

З появою величезного числа мобільних пристроїв із залежністю від електромереж люди, на перший погляд, покінчили. Для роботи з комп'ютером, наприклад, більше не потрібна наявність розетки з написом "220". Акумуляторні батареї дали можливість вільного переміщення, але все ж далеко не повноцінну. Необхідність зарядки акумуляторів будь-якого мобільного апарату часом стає і перешкодою на шляху до мети, а незручністю - завжди. Електрифікація всієї країни, єдина втілена мрія Володимира Ілліча, дозволяє робити це незручність мінімальним і практично непомітним, проте ця обставина змушує нас буквально прив'язуватися до зарядних пристроїв і блоків живлення. Ці обов'язкові аксесуари є в арсеналі у кожного власника смартфона, мобільного телефону, ноутбука, плеєра, і коли постає питання про придбання - виникає плутанина в поняттях і, як наслідок, покупка непотрібного або невідповідного.

Визначення

Зарядний пристрій - пристрій для заряду акумулятора електроенергією зовнішнього джерела, переважно електромережі.

Блок живлення - вторинне джерело електричної енергії постійного струму, що перетворює напругу мережі в потрібне пристроєм.

Порівняння

Обидва використовуються для підтримки життя наших мобільних апаратів, обидва підключаються до електромережі.Принципова відмінність - в призначенні. Зарядний пристрій призначений виключно для харчування акумуляторів, блок живлення - для роботи апарату. Деякі моделі фотоапаратів, наприклад, вимагають вилучення батарей і приміщення їх в зарядний пристрій у міру необхідності. Природно, при цьому фотоапарат лежить мертвим вантажем. Блок живлення ноутбука же дає можливість працювати з останнім навіть без акумуляторів.

Зарядний пристрій для ноутбука

І блок живлення для мобільних девайсів, і ЗУ являють собою пристрої зовнішні, хоча поняття блоку живлення набагато ширше: він може бути вбудованим в систему, як, наприклад, БП в корпусі стаціонарного комп'ютера. Однак в контексті порівняння ми все ж розглядаємо варіанти автономні. Блок живлення з огляду на технічну складність більше і важче: зазвичай він включає в себе стабілізатор і перетворювач струму і напруги. Сучасні блоки живлення для електроніки - імпульсні: вхідна напруга випрямляється і перетвориться в імпульси, вихідна напруга підтримується на постійному рівні.

Блоки живлення, інакше звані адаптерами харчування, оберігають підключений до них прилад від перепадів напруги. Сучасні зарядні пристрої забезпечені мікропроцесором, який дозволяє регулювати процес зарядки, що продовжує термін служби самих акумуляторів. Зарядні пристрої, як правило, взаємозамінні, а застосування їх обмежується призначенням і можливістю підключення питомих батарей (для пальчикових акумуляторів ЗУ одне, для літієвих - інше). Блоки живлення же вимагають якщо не єдиного стандарту, то ідентичності по вихідний потужності і вхідній напрузі харчування.І, звичайно, однаковості в штекерах: сьогодні кожен виробник створює власну модель, і універсальні БП не встигають за фантазією. Питання про стандартизацію в цьому відношенні давно назріло.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Блок живлення - джерело заданої напруги, зарядний пристрій - джерело струму.
  2. Блок живлення забезпечує роботу пристрою при підключенні до мережі, зарядний пристрій - тільки зарядку акумуляторів.
  3. Блок живлення більше і важче зарядного пристрою.
  4. Блоки живлення оберігають від перепадів напруги в мережі.
  5. Зарядний пристрій може регулювати процес зарядки акумуляторів.