Різниця між шампанським і ігристим вином

Різниця між шампанським і ігристим вином

Торжество, свято, в загальному, будь-святковий захід - відмінний привід випити келих шампанського. Відкриваючи пляшку, ми навіть не замислюємося про те, що звичний для нас шипучий напій дуже далекий від оригіналу, і навряд чи може називатися так.

Зміст статті

  • Походження
  • Правила виробництва
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Походження

До п'ятнадцятого століття шампанське було просто хорошим вином, який отримав свою назву від провінції Шампань. Воно було кількох видів: біле, червоне і сіре (гри). Допитливі монахи намагалися отримати неперевершене вино, тому частенько експериментували. Один з таких новаторів, будинок П'єр Періньон, змішував різні сорти білого і чорного винограду, щоб домогтися унікального смаку. В тому числі, монах поліпшував якості ігристих вин.

Ігристе вино вийшло випадково. Було відмічено, що у деяких вин, наприклад з провінції Шампань, при зниженні температур зупиняється бродіння, а при підвищенні поновлюється. Вуглекислого газу в закупореній пляшці нікуди подітися, окрім як розчиниться у вині. При розтині пляшки вуглекислий газ "виривається на волю", утворюючи піну і бульбашки.

Незабаром виникла плутанина. Всі ігристі вина почали називати шампанським, незалежно від регіону виробництва. Тому в кінці дев'ятнадцятого століття був прийнятий закон захищає назву "шампанське", як вино, вироблене в однойменній провінції по певним стандартам. Навіть інші провінції Франції не мали права використовувати цю назву для позначення ігристого вина.

В деяких країнах ігристі вина мають власні назви. Наприклад, в Іспанії "Cava", в Німеччині "Sekt". А ось в США, Росії та ряді інших країн дозволено використовувати назву "шампанське", що іноді призводить до плутанини.

до змісту ↑

Правила виробництва

Найбільш підходящі сорти для виробництва шампанського: піно нуар, піно менье, шардоне, Це вино може проводитися не тільки з одного сорту винограду, але і з кількох сортів. Також існують певні правила вирощування. Виноград зазвичай збирають злегка недозрілі, щоб рівень цукру був низьким. Сік намагаються вичавити швидко, щоб вино не втратило білий колір. Далі вино бродить в спеціальних бочках, після чого його змішують з іншими винами різних виноградників і навіть різних років. Вторинне бродіння відбувається вже в пляшках. Цей метод бродіння називається классічсекім шампанським методом. У продаж справжнє шампанське надійде тільки через вісімнадцять місяців. Марочне шампанське витримується кілька років. Деякі виробники шампанського настільки консервативні, що не змінюють технології виробництва двісті років, а на територію, де проводиться це вино, не допускають екскурсії та журналістів.

Ігристе вино може проводитися з різних сортів винограду: Шардоне, Аліготе, Піно Блан, Рислінг та інших.Ігристі вина можуть робити декількома методами: класичним шампанським, методом Шарма і найбільш дешевим - газуванням. Метод шарму полягає в тому, що вторинне бродіння відбувається в герметичних резервуарах. Метод газування найдешевший, в вино додають вуглекислий газ, в результаті отримують ігристе вино. Виробництво ігристого вина давно поставлено на потік, середня витримка різна п'ятнадцяти місяців.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Шампанське - різновид ігристого вина, носить назву місцевості виробництва. Тільки ігристе вино, вироблене в цій місцевості може носить цю назву.
  2. Шампанське виробляють з певних сортів винограду. Для виробництва ігристого вина сортів винограду набагато більше.
  3. Шампанське витримують не менше вісімнадцяти місяців, ігристе вино п'ятнадцять.
  4. Шампанське виробляють виключно класичним шампанським методом, ігристі вина можуть виробляти класичних методів, методів Шарма і газуванням.