Різниця між свідченням і посвідченням

Різниця між свідченням і посвідченням

Людство використовує величезну кількість документів для підтвердження значущих фактів. До числа таких паперів відносяться свідоцтва і посвідчення, які часто плутають між собою. У чому відмінності вказаних документів і якими атрибутами вони повинні володіти?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Свідоцтво - це документ, що підтверджує юридичний факт або подію (народження дитини, укладення шлюбу, успішне закінчення курсів). На ньому в обов'язковому порядку вказується вид офіційного паперу, дата видачі, уповноважений орган, а також інші важливі атрибути.

Посвідчення - це документ, що володіє даними про особу власника та про права (обов'язки), якими воно наділяється (керування транспортним засобом, отримання пенсії, пільги по інвалідності). Серед обов'язкових атрибутів офіційного паперу - фотографія і анкетні дані (ПІБ) власника, інформація про організацію (державний орган, підприємство).

до змісту ↑

Порівняння

Отже, з самого визначення понять можна вловити різницю між зазначеними документами. Свідоцтво підтверджує вчинення певного факту (народження людини, прослуховування курсу лекцій, проходження технічного огляду).Посвідчення ж підтверджує приналежність документа власнику. При цьому свідоцтво не наділяє особа будь-якими правами і обов'язками особу (осіб), в ньому зазначених. Діє воно безстроково, так як сам факт вже відбувся.

Посвідчення наділяє лише одну особу певними правами і обов'язками. Термін дії документа обмежений, що вказується на документі. На посвідчення обов'язково клеїться фотографія, яка завіряється печаткою: без неї офіційний документ недійсний.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Сутність. Свідоцтво лише вказує на наявність важливого юридичного факту, а посвідчення - на особу, якій належить документ.
  2. Кількість осіб. Посвідчення завжди належить тільки одній людині, а свідоцтво може видаватися кільком людям (укладення шлюбу).
  3. Наявність фотографії. У посвідченні завжди є зображення власника, в свідоцтві місця для нього не передбачено.
  4. Термін дії. Посвідчення дійсне протягом певного періоду часу, а свідоцтво - безстроково.