Різниця між керамічними і сапфіровими брекетами

Різниця між керамічними і сапфіровими брекетами

При наявності певних проблем з зубами призначається установка брекетів. Такі конструкції мають різновиди. Розглянемо два типи цих лікувальних пристосувань і з'ясуємо, чим відрізняються керамічні брекети від сапфірових.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння

Загальні відомості

брекети називають пристрої, які міцно закріплюються на зубах зовні або зсередини з метою усунення наявних дефектів. Носіння таких систем допомагає, наприклад, в разі, коли зуби знаходять один на одного, сильно виступають вперед або між сусідніми одиницями утворюються великі проміжки.

В корекції подібного типу часто потребують підлітки. Але і в відношенні дорослих людей такий захід нерідко може бути застосована. Зокрема, при спотвореному прикусі не завжди можливо протезування, а брекети дозволяють підготувати ротову порожнину до такої відповідальної процедури.

Як діють розглянуті пристрої? Справа в тому, що в їх конструкції є дуга, що охоплює зубний ряд. Вона виконується з матеріалу, "запам'ятовує" свою форму. Зафіксована за допомогою замків дуга повільно, але вперто намагається прийняти задане положення, одночасно виправляючи зуби.

Спочатку все апарати такого роду були металевими. І зараз брекети цього типу застосовуються нерідко. Зручність тут полягає в порівняно швидкому досягненні потрібного ефекту.Однак системи з металу дуже помітні на тлі зубів. І цей недолік змусив винайти нові, більш естетичні варіанти вирівнюють установок.

до змісту ↑

Порівняння

Названі вироби набагато симпатичніше на вигляд, ніж класичні аналоги з металу, завдяки не дуже помітним замочки. Особливо акуратно виглядають моделі з білою дугою. Але не варто забувати, що застосування керамічних і сапфірових брекетів виправдано, якщо дефект не дуже складний і передбачуваний час використання таких конструкцій не перевищує року. У противних випадках лікарі рекомендують все-таки метал.

У чому полягає відмінність керамічних брекетів від сапфірових? Перш за все, в ступені їх прозорості. Керамічні вироби не пропускають світло. У цьому можна знайти істотний плюс. А саме: в такому разі є всі шанси підібрати брекети відповідно до відтінком емалевої поверхні. Особливо до речі буде подібний варіант, якщо немає підстав похвалитися білизною зубів.

Тим часом характерною особливістю брекетів другого типу є їх висока прозорість. Замочки тут є сапфіри, що не природні пофарбовані, а штучні. Вони немов розчиняються на поверхні зубів, а під променями сонця можуть і красиво блищати. Але варто зауважити, що подібні вироби бажано застосовувати в разі емалі чистого кольору. Якщо вона потемніла, прозорі замочки будуть виділятися.

У чому різниця між керамічними і сапфіровими брекетами ще? У тому, що перші трохи програють в плані опірності харчових барвників, які містяться, наприклад, в каві. Від надмірного впливу такого роду керамічні брекети можуть поблекнуть.Сапфірові системи більш стійкі до фарбування. Якщо порівняти ціни, то останній зі згаданих варіантів обійдеться дорожче.