Різниця між стоногою і тисяченожкой

Різниця між стоногою і тисяченожкой

Питання дня: сороконіжка і тисяченожка - в чому відмінності? Чи маємо ми справу з суто лінгвістичним розбіжністю найменувань або зоологічна номенклатура відповідає фізичної, реальної різниці між двома живими організмами?

Відповідь така: відмінності між стоногою і тисяченожкой дійсно існують на практиці, проте лінгвістична складова питання також присутній. Давайте розбиратися разом. Перш за все, і ті й інші - комахи з сегментованим тілом, тобто все їх видовжене тільце складається з окремих частин, кордони між якими чітко видно. Для того, щоб визначити, хто перед вами - тисяченожка або сороконіжка, необхідно ці самі ніжки порахувати. Є простий спосіб, як це зробити - достатньо лише визначити кількість ніг на одному сегменті тіла (крім самого першого, головного). Якщо на сегменті дві ніжки, то їх володарку називають стоногою. Якщо ж їх в два рази більше - чотири (по дві з кожного боку), то перед нами тисяченожка. Це саме універсальне відміну. Можна також орієнтуватися по товщині тіла комахи. Ті, що товщі, зазвичай ставляться до тисяченожкам. Їх тіло часто коротше, тому довжина тіла не завжди прямо пропорційна кількості ніг.

Сороконіжка

Тисяченожка

Перейдемо тепер до лінгвістичної складової дилеми.У латинському (а також англійською) мовою назви цих комах такі: millipede для тисяченожкі (буквально: тисяча ніг) і Centipede для стоноги (буквально: сто ніг). Головна інтрига: який народ вважав ніжки ближче, і скільки ж їх зазвичай, 40 або 100? У тисяченожкі кількість ніг коливається від 280 до 750 в залежності від конкретного виду, а у стоніг їх близько 30.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Сороконіжка і тисяченожка відрізняються кількістю ніг.
  2. Сороконожки зазвичай довше і тонше тисяченожек.