Різниця між льохом і підвалом

Різниця між льохом і підвалом

Чи не кожна російська сім'я робить запаси на зиму. Картопля, морква, буряк, солоні огірки і помідори - все це є невід'ємною складовою нашого повсякденного меню. Очевидно, що для зберігання харчів необхідно спеціальне приміщення. В іншому випадку продукти швидко прийдуть в непридатність. У сховище повинне бути максимально прохолодно і темно. Саме така атмосфера панує в "підземеллі", де час від часу буває будь-яка людина. У даній статті ми розповімо, чим відрізняється льох від підвалу.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Таблиця

Визначення

Льох - приміщення для зберігання продуктових запасів, переважно сільськогосподарської продукції. Найчастіше під цим терміном мається на увазі яма з закритим верхом і укріпленими стінами. Останні можуть виконуватися з дерева, цегли, бетону, каменю та інших будівельних матеріалів. Однак в разі щільного грунту льоху не вимагають додаткового облицьовування. Щоб уникнути псування продуктів в приміщенні постійно підтримуються знижена температура і напівтемрява. Також необхідно забезпечити приплив свіжого повітря в підземне сховище.

Льох

Підвал - сама нижня частина будівлі, що знаходиться під землею. Може використовуватися в різноманітних цілях. За рахунок теплоізолюючих властивостей землі і неможливості проникнення сонячних променів в приміщенні завжди підтримується стабільна температура.За старих часів підвалами називали притулку, що розташовувалися в фортецях під захисним земляним валом. Пізніше стало вважатися, що такий нижній ярус додає будівлям додаткову стійкість. До кінця XX століття кількість будинків, обладнаних підвалами, істотно скоротилося. Це обумовлено впровадженням центрального опалення і відсутністю необхідності в облаштуванні бомбосховищ. Крім того, при спорудженні будинків без нижнього ярусу істотно скорочується вартість підземної частини.

Підвал до змісту ↑

Порівняння

Як зрозуміло з визначень, обидва розглянутих приміщення розташовані під землею. Однак якщо льох може перебувати на віддалі від будинку, то підвал є його частиною. Різниця полягає і в цільовому призначенні приміщень. Льох використовується виключно для зберігання продуктів і напоїв. Це можуть бути овочі, домашні заготовки, вино і т. Д. Тоді як підвал здатний виконувати безліч різноманітних функцій. У випадку з багатоповерховим будинком в ньому зазвичай розміщуються комунікації або обладнання. Нерідко в просторих підвалах відкриваються офіси і магазини, організовуються склади. Якщо мова йде про великих торгових центрах, то розташовані під ними підвальні приміщення виступають в ролі парковок для автомобілів. Що ж стосується приватних будинків, то багато хто використовує підземний простір в якості майстерні або продуктового сховища. Таким чином, основна відмінність льоху від підвалу полягає в функціональності приміщень.

Але це ще не все. Якщо в погребі завжди повинна підтримуватися низька температура, то у випадку з підвалом ця умова не є обов'язковим. А ось природна вентиляція приміщень не завадить.Найчастіше льоху, засновані в щільному грунті, не вимагають додаткового облицьовування. У конструкції же підвалу використовуються гідроізоляційні матеріали, покликані боротися з надходить з надр землі вологою. Як стін виступає фундамент будинку. Щоб температура в приміщенні не опускалася дуже низько, в хід йде утеплювач. Тобто, на відміну від погреба, над обробкою підвалу доведеться потрудитися. Ну і цілком очевидно, що перше приміщення в більшості випадків має набагато менші габарити. Адже величезний простір для зберігання продовольства просто ні до чого. Площа ж підвалу зазвичай відповідає метражу будівлі. Втім, з кожного правила бувають винятки.

Ми розповіли, в чому різниця між льохом і підвалом. Підіб'ємо підсумок нашої розповіді.

до змісту ↑

Таблиця

Льох Підвал
Використовується для зберігання продуктів Є багатофункціональним приміщенням
Може розташовуватися на відстані від будівлі Виступає частиною будинку
Завжди зберігається низька температура За рахунок утеплювача температура підтримується на досить високому рівні
дуже часто не вимагає облицювання Застосовується додаткова обробка
Має скромні габарити Площа може бути дуже значною