Різниця між кедром і сосною

Різниця між кедром і сосною

Кедр і сосна - два дерева, які належать до одного сімейства Соснових. Незважаючи на зовнішню схожість, обидва рослини мають цілу низку істотних відмінностей.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Кедр - це рід дерев сімейства Соснових, який складається всього з декількох видів.

Ліванський кедр

Сосна - це рід дерев сімейства Соснових, що нараховує близько 120 видів.

Сосна звичайна

Сибірська кедрова сосна до змісту ↑

Порівняння

кедри поширені в межах субтропічного кліматичного поясу - Середземномор'ї, гірський Крим, Гімалаї. Тому існує всього кілька видів цих рослин - ліванський, гімалайський і атласький кедр.

Сосни поширені в межах помірного і субтропічного клімату в Євразії та Північній Америці. Сьогодні на Землі існує близько 200 видів сосен. Сосни - це вічнозелені рослини. Залежно від умов життя вони мають вигляд як великих дерев з кроною різної форми, так і мініатюрних чагарників.

Кедр - це однодомна рослина, що досягає 50 метрів у висоту. Дерево є вічнозеленим, має характерну, розлогою кроною. Хвоя розташована спірально, зібрана в пучки по 30-40 штук в кожному. Окрема хвоїнки нагадує голку. Вона може бути тригранної або чотиригранної, пофарбована в особливий смарагдово-сталевий колір.

Сосна - однодомна рослина, що володіє довгою або укороченою хвоєю. В пучок зібрано від двох до п'яти довгих хвоїнок, кількість яких лежить в основі систематики сосен. При пошкодженнях на дереві формуються розетки, з яких виростають короткі голки. Колір зеленої маси сосни залежить від клімату і якості грунту, тому варіює від світло-сріблястого до інтенсивно-зеленого.

Кедрові шишки розташовані поодиноко, "стирчать", як свічки, і мають особливу боченковідную форму. Така шишка визріває на другий або третій рік свого формування. Для даного органу інкубації насіння характерна наявність численних, спірально розташованих лусочок, до яких кріпляться крихітні - всього 15% від загальної ваги шишки! - окрилені насіння. Зародок майбутнього кедра складається з 8-10 сім'ядоль. При попаданні насіння в грунт паросток нового кедра здатний вирости - "проклюнуться" всього через 3 тижні.

Соснові шишки мають характерну довгасту форму, не "стирчать", а сумно звисають з гілок. Поки йде процес дозрівання насіння, лусочки прилягають дуже щільно, але при дозріванні розкриваються, "відпускаючи" насіння. На кожну лусочку доводиться по парі окрилених або безкрилих насіння. Дуже маленький зародок сосни має від 4 до 15 семядолей. Час проростання залежить від виду і географічного розміщення рослини.

Завдяки більшому поширенню та кількості видів сосна більш інтенсивно використовується людиною.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Кількість видів сосни в десятки разів перевищує кількість видів кедрів.
  2. Ареал поширення сосни набагато ширше, ніж кедра.
  3. Морфологія і розміри сосни набагато різноманітніше, ніж кедра.
  4. В кедровому пучку більше хвоїнок, ніж в сосновому.
  5. Масиви сосни мають більше господарське значення для людства.