Відмінність кота від кішки

Відмінність кота від кішки

У багатьох це питання може викликати посмішку, і тільки ті, хто планують завести собі кота або кішку серйозно стурбовані проблемою. Здавалося б, чого простіше, адже у всіх ссавців виражені первинні статеві ознаки, але на практиці відрізнити маленького кота від кішечки виявляється не так-то легко по ним. Тому тим, кому підлогу вихованця важливий, можливо, стануть в нагоді наші поради.

Зміст статті

  • Статеві ознаки
  • Зовнішні ознаки
  • Характер
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Статеві ознаки

Найкращий спосіб відрізнити кота від кішки - по первинних статевих ознак. Звичайно, вони не так виражені, як у дорослих особин, але все ж, цілком помітні.

Ветеринари радять при визначенні статі згадати ... розділові знаки. Якщо підняти хвіст маленького кота, то анальний отвір і статевий орган будуть виглядати як дві паралельні точки, або простіше знак двокрапки, а у кішечки сечовивідний канал виглядає як щілину, тому укупі з анальним отвором утворює перевернутий знак оклику. Крім того, у кішок відстань від анального отвору до статевого органу близько одного сантиметра, а у котів дещо більше. У віці близько трьох місяців це вільне місце заповнюють яєчка.

Котик

Кішечка
 Джерело малюнка: softcat.ru 
до змісту ↑

Зовнішні ознаки

Завзяті кошатники стверджують, що відрізнити кішку від кота можна по морді і навіть по виразу очей. Звичайно, тим, чий досвід в спілкуванні з кішками мінімальний, такий спосіб відмінності навряд чи допоможе на сто відсотків. Отже, морда і ніс у котів, досить широкі, тіло потужне і велике, лапи товсті.

Кішки дрібніше, ніж самці, у них більш витончені вигини. Морда кішки витягнута швидше в довжину, ніж в ширину. Крім того, багато кішки мають специфічний окрас. Вся справа в тому, що за рудий і чорний колір шерсті відповідає Х-хромосома, в разі, якщо таких хромосом дві обидва цих кольору будуть присутні в забарвленні. Але так як наявність двох Х-хромосом може бути тільки у кішки або кота з проблемною генетикою, відповідно, тільки кішки можуть бути трибарвними або черепахового забарвлення.

до змісту ↑

Характер

Визначити за характером, хто перед вами, кіт або кішка, можливо тільки коли особина стала половозрелой, тобто приблизно в сім - дев'ять місяців. До цього часу зробити це вкрай важко, так як більшу частину часу кошенята проводять в іграх або сплять. До того ж, характер часто часто залежить від породи. Наприклад, для деяких порід характерна норовистість або агресивність, не залежно від статі. Але все ж, середньостатистичний кіт відрізняється великим спокоєм і лінощами, ніж кішка. Багато котів вважають себе головним в сім'ї, а тому всі інші повинні негайно виконувати їх вимоги. До речі, бажаючі завести саме кота можуть зіткнутися з неприємністю: коти мітять територію. Саме тому багато речей, та й сама квартира, де живе кіт, може придбати стійкий специфічний запах.Коти спокійніше ставляться до бажання взяти їх на руки або погладити, але аж ніяк не через брак ласки, а все також через горезвісну лінощів.

Недарма кажуть: "кішка гуляє сама по собі". Багато господарів згодом скаржаться на важкий характер пухнастих дамочок. Вони всім своїм видом показують абсолютну незалежність. Зайвої ласки від кішок теж чекати не варто, вони дадуть себе погладити або потримати на руках швидше "з ввічливості". Кішки стають ласкавими тільки в період тічки. Вони лестяться до господарів, вимагають, щоб їх носили на руках, катаються по підлозі і труться об меблі. При всій своїй незговірливість кішки дуже охайні. Вони можуть вилизувати себе годинами, намагаються вибрати для сну місце чистіше і м'якше. Є кішки, які п'ють виключно проточну воду з-під крана.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. За первинних статевих ознак: у молодого котика анальний отвір і сечовивідний канал зовні нагадує двокрапка, а у кішечок - перевернутий знак оклику.
  2. Як правило, у котів ширша морда і ніс, а у кішок вузенька, витягнута вперед.
  3. У котів потужний торс, а у кішок тіло більш витончене.
  4. Кішки охайність котів.
  5. Коти мітять територію, а кішки немає.
  6. Коти ласкаві і ліниві, кішки більш незалежні.