Різниця між кастрацією і стерилізацією кішок

Різниця між кастрацією і стерилізацією кішок

Домашні тварини відіграють особливу роль в нашому житті, вони роблять нас добрішими і вчать багато чому в цьому житті. Але трапляється і таке, що багатоплідна потомство домашнього вихованця приносить господареві багато клопоту і тоді він вирішується на серйозний крок - стерилізувати або каструвати свого улюбленця. Тим часом, обидва ці поняття виступають в абсолютно різних якостях. Саме тому сьогодні ми спробуємо з'ясувати, чим же відрізняються між собою поняття "кастрація" і "стерилізація" кішок.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Стерилізація кішок обмежується перев'язкою маткових труб, а для котів це загрожує перев'язкою сім'яних протоків. По-науковому це операція у котів називається вазектомія. Після процедури статеві органи тварини залишаються на місці, вони продовжують вироблення гормонів і функціонують в звичайному режимі. Стерилізація і котів і кішок не впливає на статевий потяг тварин, їх інстинкти не знижуються і не втрачають своєї інтенсивності. При цьому тварини можуть спаровуватися, але перестають приносити потомство.

Кастрація - це операція, при якій відбувається повне видалення органів, які відповідають за розмноження тварин. Таким чином, при кастрації у кішок видаляються яєчники разом з маткою (операція називається оваріогістеректоміі) або ж просто одні яєчники (оваріоектомія).Родили молодим кішечки раніше віддалялися одні яєчники, але тепер намагаються прибрати їх разом з маткою, так як останнім часом все частіше мають місце гінекологічні проблеми навіть у молодих кішок. У тому випадку, коли у кішки видалені тільки яєчники, внаслідок чого припиняється вироблення яйцеклітин, всі котячі концерти негайно припиняються. У котів при кастрації видаляються обидва яєчка.

до змісту ↑

Порівняння

Виходячи з вищесказаного, можна відзначити, що кастрація є більш гуманною процедурою, як для кішок, так і для котів. Незважаючи, на відсутність потомства, стерилізовані тварини дуже часто відчувають гормональні внутрішні бурі через те, що їх статева система продовжує нормально функціонувати. Це не найкращим чином позначається на організмі тварини, оскільки його організм в цьому момент схильний до стресів і як наслідок, до ризику захворювань сечостатевої системи. Такі тварини дуже часто безпричинно худнуть, відмовляються від їжі і ведуть себе агресивно по відношенню до господаря.

При цьому кастровані коти і кішки мають якісно вищий рівень життя і здоров'я, а крім того, тривалість їх життя збільшується на кілька років. Саме серед таких тварин зустрічаються довгожителі. Крім того, це багато в чому вирішує проблему з поведінковим чинником, оскільки кастровані коти не кричать і не мітять хазяйську меблі. Кастрація практично повністю виключає можливість отримати гнійне запалення, кісту або новоутворення статевих органів у кішок, і можливість захворіти простатитом - у котів. Варто відзначити, що в зрілому віці деякі тварини вже потребують такої операції за медичними показаннями, так найкраще зробити цю операцію кішці в той період, поки вона ще здорова і повна життєвих сил і енергії.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Кастрація передбачає повне або часткове видалення репродуктивних органів кішки (одних яєчників або яєчників разом з маткою), і обох яєчок у кота. Стерилізація - це операція, яка обмежується перев'язкою маткових труб у кішок і перев'язкою сім'яних канатиків у котів.
  2. Кастрація дозволяє усунути всі гормональні збої в організмі тварини, при стерилізації усувається тільки функція твори потомства.