Різниця між коропом і сазаном

Різниця між коропом і сазаном

У первісному суспільстві риболовля була засобом виживання і прожитку, а сьогодні це хобі, не втрачає популярність вже багато десятків років. Завзяті рибалки витрачають величезні гроші на спорядження і оснащення, знають самі рибні місця, і, звичайно, у кожного свої секрети успішного лову. Але навіть вони часом не в силах розібратися у всіх тонкощах відмінностей одного виду риби від іншого. Хоча, вивчивши всі особливості, можна істотно збільшити улов. Однією з найпопулярніших риб є короп, хоча багато рибалок часто плутають його з диким родичем - сазаном. Щоб уславитися в середовищі рибалок інтелектуалом досить знати ті деякі відмінності, які ці риби мають.

Зміст статті

 • Зовнішній вигляд і будова
 • Навколишнє середовище
 • Ловля
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Зовнішній вигляд і будова

Короп - яскравий представник сімейства коропових, виду сазан, підвиду короп. Короп належить до кісткових риб, відповідно, кісткова система розташована по всьому тілу коропа. Ці риби можуть мати золотисто-зелену луску, але у деяких видів, наприклад, у рамчатого коропа, луска повністю відсутня. Особливістю будови є відсутність шлунка, що змушує коропа практично весь час перебувати в пошуку їжі. Крім того, в певний момент коропи перестають рости в довжину і тільки набирають вагу.

Короп

Сазан - це дикий предок коропа. Відноситься також до сімейства коропових, в чому він схожий на свого одомашненої родича, по крайней мере, в будові тіла. Колір луски також золотистий. Тіло сазанів завжди покрите лускою. У зв'язку з тим, що сазан живе переважно в річках, росте він у довжину, а не в товщину.

Сазан до змісту ↑

Навколишнє середовище

Карпи живуть в ставках, особливо там, де глибоко і є можливість сховатися між водяними рослинами. Запити до вмісту кисню у воді у коропа порівняно невеликі - 4 мг / л.

Сазан любить швидкі ріки з великим вмістом у воді кисню. Як мінімум 6-7 мг / л. Тому для нормальної життєдіяльності і зростання сазанові необхідна проточна вода.

до змісту ↑

Ловля

Карпа найчастіше ловлять донними або поплавцевими вудками. Карпи всеїдні, але і у них є свої переваги, тому рекомендується підгодувати коропа на пшоняну кашу, недоварений картопля або розпарені злакові. Так як коропи люблять ховатися між водоростями або в ямах, то досвідчені рибалки рекомендують встановлювати човен в чистому місці, а закидати вудку ближче до заростей. Найсприятливіший час для лову коропа - ранній ранок. При цьому вода повинна бути злегка замутненою, а погода тепла і злегка задушлива.

Сазана рекомендується ловити на Бегучев снасть. Якщо річка має достатню ширину, то можна спробувати ловлю на донну вудку. Ловлять цих риб найчастіше з човна, при цьому намагаються не закидати далеко вудку.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Обидві риби відносяться до сімейства коропових, тільки сазан - це вид, а короп - підвид сазана.
 2. Короп - одомашнений вид сазана.
 3. У деяких видів коропа може бути відсутнім луска, у сазанів вона завжди є.
 4. Карпи ростуть в ширину, а сазани, як правило, в довжину.
 5. Карпи живуть в ставках, сазани в проточних річках.
 6. Для коропа нормальним вмістом кисню вважається 4 мг / л, для сазана вище - 6-7 мг / л.
 7. Карпа частіше ловлять донними або поплавочнимі вудки, а сазана на Бегучев снасть.