Різниця між коропом і карасем

Різниця між коропом і карасем

В деяких випадках буває не зовсім зрозуміло, яка риба знаходиться перед очима, короп або карась. Але розбиратися в цих різновидах необхідно, в тому числі і для того, щоб не заплатити за карася за ціною коропа, адже останній коштує набагато дорожче.

Зміст статті

  • Загальні відомості
  • Порівняння
  • Таблиця

Загальні відомості

Короп , що мешкає в повільно поточних або стоячих водах річок і озер, належить до коропових. Є теплолюбивой рибою. Харчується хробаками, молюсками, дрібними рачками. Дуже поширене розведення цієї риби. Свою популярність короп заслужив завдяки плодючості і швидкого зростання.

Короп

Карась - біологічний родич коропа, оскільки відноситься до тих же короповим. Це риба невибаглива, любить водойми з мулистим дном і тванню. В такому середовищі карась харчується органічними залишками і дрібними безхребетними. Карась дуже живучий. Зарившись в мул, він не гине, навіть коли взимку водойма вимерзає до дна.

Карась до змісту ↑

Порівняння

Уважно придивившись до тієї й іншої риби, можна помітити, наскільки вони насправді різні. У чому полягає відмінність коропа від карася? Будь-який рибалка скаже, що перш за все в наявності вусів. У коропа вони є, у карася - відсутні.

Вся форма і будова голови у карася простіше, без будь-яких цікавих особливостей. У коропа ж контури цієї частини тіла більш вигнуті через деякій горбинки на носі.Губи коропа більш "представницькі", м'ясисті, ніж у карася.

Тіло коропа виглядає витягнутим і повним. На дотик ця риба гнучка, їй без праці можна надати S-подібну форму. У карася тіло високе, стисле і не таке гнучке. Воно покрито жорсткішою, дрібної і світлої лускою, ніж у коропа.

Розпізнати рибу можна і по спині плавника. У коропа на ньому з боку, що знаходиться ближче до голови, чітко вимальовується своєрідний шип. Таким чином, лінія плавця має виїмку. У карася контур плавника рівний.

У чому різниця між коропом і карасем щодо їх розмірів і маси? Вона полягає в тому, що коропи виростають набагато більшими, і по вазі дорослі особини з числа коропів можуть у багато разів перевищувати найбільшого карася.

до змісту ↑

Таблиця

Короп Карась
Є вуса Вуса відсутні
горбинкою на носі Прямі контури голови
М'ясисті губи Тонкі губи
Тіло повне, витягнуте, гнучке Тіло високе, стисле
Луска темніше, крупней, м'якше Луска світліше, дрібніше, жорсткіше
Виїмка на плавці Плавець рівний
Більший і важкий Меншого розміру, легше