Різниця між карабіном і гвинтівкою

Різниця між карабіном і гвинтівкою

Стрілецька зброя найбільшою популярністю користується серед мисливців і колекціонерів. І щоб улюблене заняття пройшло вдало, потрібно правильно підібрати використовуваний агрегат. У збройовому магазині представлені гвинтівки та карабіни. Ці вогнепальні агрегати стали випускати ще за часів першої світової війни, щоб замінити більш важкі і незручні варіанти зброї. Щоб зробити правильний вибір, потрібно знати принципові відмінності між ними.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Гвинтівка - це стрілецьку нарізну зброю, що має приклад для упору їм в плече при стрільбі. Перші гвинтові рушниці з'явилися в позаминулому столітті, вони стали заміною мушкета - зброї, яке відрізнялося неточним прицілом і важким стволом. Гвинтівки використовувалися в першій і другій світових війнах, саме в ці періоди вони стали виготовлятися у всіх країнах. Зараз гвинтівка масово використовується мисливцями, потрібен дозвіл на її зберігання.

снайперської гвинтівки Драгунова

Карабін - це полегшена версія гвинтівки з укороченим стволом. Цей вид вогнепальної зброї став прекрасною альтернативою свого попередника завдяки невеликій вазі. Але за рахунок зменшених розмірів карабін багато в чому програє гвинтівки. Без офіційного оформлення ця зброя неприпустимо до використання.

Малокаліберний карабін "Яструб" до змісту ↑

Порівняння

Головною відмінністю гвинтівки є великий розмір стовбура. Зброя має більшу вагу, користуватися ним досить важко. Карабін, навпаки, досить компактний, що дозволяє використовувати його тривалий час без зайвої напруги в руках і навантаження на плечах.

Якщо брати класичну гвинтівку, то вона розрахована тільки на один патрон, після чого потрібен перезаряд. Карабін має магазин на кілька пострілів. Але якщо брати в розрахунок сучасні види гвинтівок, то в цьому вони не відрізняються від свого побратима.

Карабін має додаткові пристосування, наприклад, багнет-ніж. У період війни таку зброю значно полегшувало солдатам виконання різних завдань. А при відсутності патронів ворогів вони могли знешкодити не тільки прикладом, а й ножем. На полюванні це теж безумовний плюс.

Гвинтівка здатна стріляти на більшу відстань. Випущена куля може перетнути відстань в 2000 метрів. Безумовно, на полюванні це не дуже стане в нагоді, тому що людина не побачить мета на такій відстані. Однак з відстані в 200 метрів удар буде дуже потужним, проти нього не встоїть навіть величезний ведмідь. У карабіна такої можливості немає. Кулі можуть долетіти на відстань максимум в 800 метрів. Відповідно, стріляючи на 200 метрів, не завжди вдається вбити жертву з першого разу, якщо мова йде про великих тварин. Якщо ж вести полювання на маленьких звірів або птахів, то однієї кулі буде досить.

Гвинтівка дорожче карабіна, незважаючи на своє незручність у використанні. Але досвідченим мисливцям підходить тільки такий вид зброї. Особливо, якщо рушниця використовується для великих тварин.Для дрібної полювання досить і карабіна. До того ж за рахунок великої кількості представлених варіантів, його вибрати набагато простіше.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Карабін вважається укороченою гвинтівкою.
 2. У нього менше стовбур і приклад.
 3. Карабін зручніше у використанні.
 4. Гвинтівка призначена для одного заряду.
 5. Вона має велику прицільну дальність і потужність удару.
 6. Гвинтівка дорожче карабіна.
 7. У карабіна є додаткові пристрої.
 8. Карабін вибрати кілька простіше зважаючи на великий асортименту.