Різниця між автокредитом і споживчим кредитом

Різниця між автокредитом і споживчим кредитом

На сьогоднішній день банківські структури пропонують населенню величезну кількість найрізноманітніших кредитів. Звичайно, загальна подібність між ними є - людина отримує грошові кошти на покупку чого-небудь і зобов'язується повернути їх у визначений термін або раніше. Але все ж різні типи кредитів припускають неоднакові умови, тому, наприклад, між споживчим кредитом і автокредитом існують відчутні відмінності. У чому ж вони полягають?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Автокредит видається банком на покупку транспортного засобу, тому він є цільовим кредитом. Автомобіль передається в заставу банку, для того щоб, в разі настання ситуації неплатоспроможності клієнта, кредитор міг продати машину і тим самим відшкодувати свої витрати.

Споживчий кредит надається клієнтові для здійснення будь-яких господарських операцій без звіту про те, на які саме цілі він буде витрачений. Люди можуть використовувати його за своїм власним бажанням для придбання якої-небудь речі або оплати різного роду послуг, а тому споживчий кредит може мати досить маленький обсяг.

до змісту ↑

Порівняння

Найголовніше істотна відмінність полягає в тому, що автокредит видається тільки для покупки транспортного засобу, а споживчий кредит видається на будь-які цілі, при цьому автомобіль передається у тимчасове володіння банком в якості застави забезпечення угоди.Крім того, що купується машина обов'язково повинна бути застрахована від угону чи іншої псування, а при споживчому кредиті страхування майна не потрібно.

Також відмінною рисою є той факт, що автокредит видається за участю автосалону, що пропонує для покупки транспортний засіб. Для здійснення цієї мети дилер укладає договір з відповідним банком, в якому покупець зобов'язується взяти автокредит.

Оскільки при автокредитуванні необхідно зібрати чималий пакет документів і зробити величезну кількість операцій, люди намагаються все ж брати споживчий кредит, щоб поповнити відсутню суму грошових коштів на покупку машини.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Автокредит є цільовим, а споживчий - немає.
  2. Автокредит, на відміну від споживчого, передбачає наявність страховки на майно, що купується.
  3. При автокредитуванні видається сума набагато більше, ніж при споживчому кредитуванні.
  4. Придбаний автомобіль передається в заставу банку до повного погашення заборгованості, а кредит на споживчі цілі цього пункту не передбачає.