Різниця між гарматою і гаубицею

Різниця між гарматою і гаубицею

Всі знають, яке велике значення артилерії в сучасному бою. Знаряддя здатні вражати живу силу противника, танки і літаки, знищувати ворога, розташованого на відкритому просторі і знаходиться в укриттях.

При цьому ряд обивателів помилково приписують всі ці заслуги гарматі, слабо уявляючи, що таке гаубиця і чим вони відрізняються.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Гармата - один з типів артилерійської гармати з довгим стволом і високою початковою швидкістю снаряда, хорошою далекобійністю.

Гаубиця представляє собою тип артилерійської гармати для навісної стрільби поза прямої видимості мети з закритих позицій.

до змісту ↑

Порівняння

Гармата має довгий ствол і високу початкову швидкість снаряда, в зв'язку з чим з неї зручно вражати рухомі об'єкти. Крім того, гармата найбільш далекобійна з усіх типів знарядь. Кут піднесення ствола у гармати невеликий, в зв'язку з чим снаряд летить по настильній траєкторії. Такі особливості роблять гармату дуже ефективною при стрільбі прямою наводкою. При стрільбі осколковими снарядами гармата хороша для виведення з ладу живої сили противника (перебуваючи під гострим кутом до поверхні, розриваючись, снаряд покриває осколками велику площу).

180-мм гармата С-23

Гаубиця переважно застосовується для навісної стрільби, при цьому прислуга часто не бачить супротивника.Довжина стовбура гаубиці менше, ніж у гармати, як і заряд пороху, а також початкова швидкість снаряда. Зате у гаубиці значний кут піднесення ствола, завдяки чому з неї можна стріляти по цілях, що знаходяться за укриттями. Також гаубиця вигідніше обходиться в фінансовому відношенні: стінки її стовбура тонше, вона вимагає менше металу для виробництва і пороху для стрільби, ніж гармата. Вага гаубиці набагато менше ваги гармати при однаковому калібрі.

Гармата більше підходить для оборонних дій. Гаубиця ж, навпаки, для наступальних - вона здатна сіяти паніку в тилу ворога, порушувати зв'язок і управління, а також створювати вогневої вал перед власними атакуючими військами.

122-мм гаубиця Д-30 до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Гармата - артилерійське знаряддя для настильній стрільби з високою початковою швидкістю снаряда.
 2. Гаубиця - тип знаряддя для навісної стрільби з закритих позицій.
 3. Ствол у гармати довше, ніж у гаубиці.
 4. Початкова швидкість у гармати вище, ніж у гаубиці.
 5. З гармати найзручніше вражати рухомі і знаходяться на відкритій місцевості мети.
 6. Гаубиця призначена для навісної стрільби по укритим цілям.
 7. Гармата - самий далекобійний тип знаряддя.
 8. Гаубиця легше гармати при однакових калібрах, а заряд пороху її снарядів - менше.
 9. Гармата хороша в обороні, гаубиця - в наступі.