Різниця між тростинним і буряковим цукром

Різниця між тростинним і буряковим цукром

Дуже часто сьогодні в бакалійних відділах продуктових магазинів, як великих, так і зовсім невеликих, можна побачити не тільки звичний для нас буряковий цукор , але і більш рідкісний - тростинний. Який з них краще вибрати і чому ціна на них різниться досить відчутно? Чи відрізняються чимось ці види або "цукор - він і в Африці цукор"? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Очеретяний цукор - харчовий продукт, який виготовляється з тростини.

Буряковий (правильніше - буряковий) цукор - харчовий продукт, який виготовляється з особливого сорту буряка.

до змісту ↑

Порівняння

Питання не зовсім коректний. Якщо ставити його саме таким чином, то відповідь буде: ні в чому. Минулий максимальну очистку від домішок, рафінований тростинний, як і рафінований буряковий, цукор має чисто білий колір, абсолютно однаковий смак і склад і абсолютно не відрізняється один від іншого. Саме такий цукор кожен день в основному присутня в раціоні мільйонів сімей. Визначити, що за сировину послужило основою для даного продукту, можна тільки в спеціальній лабораторії, та й то ймовірність успіху буде не дуже високою, адже і тростинний, і буряковий рафінований цукор приблизно на 99, 9% складається з речовини під назвою сахароза (яка в просторіччі і іменується цукром).Тобто вони просто ідентичні.

Очеретяний цукор

Якщо ж мова йде про нерафинированном продукті, то різниця присутня, і вельми відчутна. Почнемо з того, що виробництво тростинного цукру - більш давній винахід людства, він був відомий ще до нашої ери - в Китаї, Індії, Єгипті. Пізніше його впізнали в країнах Середземномор'я, в Америці і, нарешті, в Росії, де в 1719 році за указом Петра I був побудований перший завод з отримання цукру з тростини. А ось про буряковому цукрі світ дізнався тільки в XIX столітті - завдяки дослідженням німецьких вчених А. Маргграф і Ф. К. Ахард. У 1802 році в Німеччині відкрилося підприємство з виробництва рафінаду.

В неочищеному вигляді буряковий цукор не дуже їстівний, оскільки вихідний продукт - сирець, що утворився після уварювання соку рослини, має неприємний запах і специфічним присмаком. А ось неочищений тростинний цукор, навпаки, високо цінується за рахунок свого красивого коричневого кольору і приємного карамельного присмаку. Бура забарвлення тростинного цукру пояснюється домішкою меляси - чорною сиропообразной патоки, огортає кристали продукту. У ній міститься цілий комплекс корисних для здоров'я людини мікроелементів, таких як кальцій, калій, залізо, хром, мідь, натрій, фосфор і магній, а також вітаміни групи B і рослинні волокна. В очищеному буряковому цукрі цих речовин або немає взагалі, або вони присутні в мікроскопічних дозах. Але не варто думати, що тростинний цукор - просто ідеальний низькокалорійний продукт для дієтичного харчування і споживати його в непомірних кількостях. Адже насправді в коричневій солодощі навіть трохи більше калорій, ніж в білому рафінаді: 413 проти 409 на 100 грам.Вважається, що завдяки пікантному смаку патоки тростинний цукор чудово підходить для приготування десертів і випічки. Також він чудово відтіняє смак чаю і кави.

Буряковий цукор

Цікаво, що з тонни очерету виходить більше готового сировини, ніж з цукрових буряків. Тому не зовсім обгрунтована настільки висока (в 2-3 рази більше, ніж на "звичний" нам цукор) ціна на коричневу нерафіновану солодкість. Можливо, справа тут в моді на здорове харчування і позиціонуванні тростинного цукру як виключно корисного продукту.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Рафінований тростинний цукор майже нічим не відрізняється від рафінованого бурякового побратима. Але якщо говорити про нерафинированном тростинному цукрі, то різниця є, і досить відчутна.
 2. Очеретяний цукор коричневого кольору, буряковий - білого.
 3. Завдяки патоці під назвою меляса в тростинному цукрі присутня безліч мікроелементів і вітаміни групи B, яких практично немає в буряковому цукрі.
 4. Очеретяний цукор давніший: він був відомий людству ще до нашої ери, в той час як буряковий стали виробляти тільки в XIX столітті.
 5. Очеретяний цукор їстівний як в рафінованому, так і в нерафінованій вигляді, а буряковий - виключно в рафінованому.
 6. Очеретяний цукор коштує дорожче бурякового.
 7. Очеретяний цукор трохи калорийнее, ніж буряковий.
 8. У тростинного цукру більш інтенсивні аромат і смак, ніж у бурякового.