Різниця між раковими клітинами і нормальними

Різниця між раковими клітинами і нормальними

Онкологічне захворювання розвивається, коли в організмі з'являються клітини особливого типу. Щоб дізнатися, чим вони відрізняються від звичайних, зробимо порівняння за деякими критеріями.

Зміст статті

  • Основні процеси
  • Здатність поширюватися
  • Зовнішній вигляд

Основні процеси

В здоровому організмі постійно відбувається зародження і розвиток клітин. А виконавши свою функцію, вони відмирають. В цілому кількість мікроскопічних структур, що знаходяться в такому циклічному русі, залишається стабільним. Тимчасова цілком виправдана активація поділу можлива лише в критичних ситуаціях, наприклад в процесі загоєння рани. При цьому клітин понад норму не утворюється.

Злоякісні структури з'являються поза цим строгого порядку в результаті помилок і переродження звичайних клітин. Нові освіти з пошкодженими ДНК починають вести незалежне існування. Вони ігнорують спеціальні регулюють сигнали і безупинно розмножуються, не встигаючи повноцінно дозріти. Все це досить швидко призводить до формування неприродного виросту - пухлини. Іноді патологічні одиниці просто накопичуються, наприклад, в крові.

У той час як звичайним клітинам властиво в певний момент гинути, ракові відрізняються свого роду безсмертям.Імунітет часто виявляється в даному випадку безсилим. У природних умовах злоякісні елементи по-справжньому бояться тільки припинення харчування в разі смерті свого носія. Але, на щастя, ці некеровані клітини є більш сприйнятливими до впливу ззовні (медичному опроміненню, хіміотерапії), ніж нормальні.

до змісту ↑

Здатність поширюватися

Здоровим клітинам це не властиво. Вони ведуть мирне і корисне існування, перебуваючи в сгруппированном вигляді на заданій ділянці тіла. Тим часом патологічні клітини можна назвати агресивними, оскільки вони вторгаються в тканини організму і руйнують їх.

Однак на цьому дія шкідливих елементів не закінчується. Якщо Ви не намагаєтесь по їх знищенню, з'являється ризик серйозного погіршення ситуації. Аномальні освіти можуть почати "блукати" по тілу і формувати нові небезпечні осередки.

до змісту ↑

Зовнішній вигляд

Мікроскопічне дослідження показує, що клітини кожного типу виглядають по-своєму. Ракові зразки характеризуються набагато більшою варіативністю в цьому відношенні. Вони можуть бути неприродно великими або мати дуже маленький розмір. Злоякісні елементи часто відрізняються дивною формою, а їх ядра зазвичай масивніше і темніше, ніж належить.

Вивчення питань, пов'язаних з життєдіяльністю змінених клітин, триває. Можливо, коли-то людина навчиться повністю позбавлятися від підступного захворювання.