Різниця між кексом і мафіни

Різниця між кексом і мафіни

Їсти люблять всі! Однак при виборі їжі часто виникають труднощі, пов'язані з великим розмаїттям кулінарних шедеврів. Як відрізнити антрекот від ростбіфу, а бефстроганов від люля-кебаб? У чому різниця між шашликом і просто підсмаженим м'ясом? Часом лише справжні фахівці-гурмани можуть дати об'єктивні відповіді. Але сьогодні ми спробуємо трохи розібратися в солодощах і відрізнити кекс від маффіни. Якщо перше визначення відомо багатьом, то друге аж ніяк. Давайте разом здійснимо подорож в захоплюючу країну смаку і знайдемо відмінності цих двох кондитерських виробів.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Кекс - являє собою своєрідну запіканку з тіста, начинений родзинками, джемом або горіхами. Для випічки найчастіше використовується дріжджове або бісквітне тісто. За традицією кекси покладається подавати на стіл по великим урочистостей: на різдво, весілля, ювілей та інші свята. Цікаво, що даний кулінарний шедевр був відомий ще за часів Стародавнього Риму, тоді гранат, горіхи і родзинки замішували в ячмінному пюре. У ті часи ще не знали цукру як такого, він став відомий лише з шістнадцятого століття, і саме з цього часу кекси поширилися по всій Європі, а потім прославилися в Новому Світі.Зараз в різних країнах існує безліч рецептів цих виробів.

Кекс

Маффин - це маленька солодка випічка розміром з долоню, круглої або овальної форми. За вагою більш важке, ніж кекс і має інші пропорції інгредієнтів. У маффіни часто додають шоколад, фрукти, ягоди та багато іншого. Є кілька легенд походження даного кулінарного дива. За однією з версій слово маффин походить від французького moufflet, за іншою - від німецького muffe. Свого часу вони представляли собою невеликі тістечка і були своєрідним кукурудзяним замінником пшеничного хліба. Маффіни прийнято ділити на англійські і американські: в першому випадку використовується дріжджове тісто, а в другому застосовується спеціальний розпушувач або сода. Через те, що це дуже швидко і легко готується (є навіть заготовки спеціальних кулінарних сумішей), воно дуже швидко здобуло популярність у багатьох країнах.

Маффин до змісту ↑

Порівняння

Можна сказати, що класичний кекс - це своєрідний пиріг з дріжджового тіста, начинений родзинками або горіхами. Його можна визначити, як якийсь аналог торта, оскільки використовуються майже ті ж інгредієнти для замішування тіста. Кекси бувають як маленьких розмірів, так і досить великих. А ось маффин більш мініатюрне і разом з тим щільне кулінарний виріб. Він може вміститися в долоні, а на вигляд нагадує невелике тістечко.

В приготуванні також є певні відмінності. Для кексу всі продукти замішуються в одному посуді одночасно. Маффіни же робляться при окремому змішуванні "мокрих" і "сухих" компонентів, які потім з'єднуються. В цілому вважається, що кекси більш складні в приготуванні, вимагають наявності міксера, а мафіни навпаки легко готуються і заміс робиться звичайної ложкою.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. За зовнішнім виглядом часто кекс схожий на пиріг або торт, а маффин на тістечко.
  2. За розміром можуть зустрічатися досить великі кекси, а ось маффіни завжди мініатюрні, але при цьому важче і мають більш щільну консистенцію.
  3. Компоненти кексу замішуються разом, а маффіни окремо.
  4. Кекс складніше в приготуванні, тоді як маффин набагато простіше.