Різниця між кайманом і крокодилом

Різниця між кайманом і крокодилом

Каймани і крокодили є представниками загону Крокодилів. У них схожу будову тіла, подібні звички і звички. Але саме каймани трохи відрізняються від інших представників свого таксона, що дозволило виділити їх в окреме сімейство і рід.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Каймани - це представники роду Кайманів сімейства алігаторова, що належать до загону Крокодилів.

Гладколобий кайман

Крокодили - це загін, в який входять, в тому числі, і каймани.

до змісту ↑

Порівняння

З огляду на те, що каймани є лише одним з сімейств загону Крокодилів, вони мають загальний "базовий комплект". До нього можна віднести характерну для ящерів форму тіла з потужним хвостом, рівним довжині тулуба з головою. Тварини покриті роговими щитками, що ростуть паралельними рядами, і мають особливу форму черепа, що робить їх серед всіх рептилій найбільш схожими на вимерлих динозаврів. Так само як всі плазуни, крокодили холоднокровні, але на відміну від черепах, змій і ящірок вони мають чотирикамерним серцем. На сьогоднішній день на Землі існує 23 види крокодилів.

Гребенястий крокодил

До родини Кайманів відноситься всього три види тварин - крокодиловий, широкомордий і парагвайський кайман. Вважається, що головною відмінністю кайманів від інших крокодилів є будова щелеп.У крокодилів вони широкі в основі і закінчуються гострим кінцем. Верхня щелепа трохи нависає над нижньою. У кайманів щелепи трохи коротше, закінчуються вони м'яко, закруглено. Верхня щелепа трохи коротше, ніж нижня. Щелепи дитинча каймана виглядають "кирпатий" і мило, можна порівняти з качиним дзьобом.

Ще однією відмінністю є бажання кайманів існувати виключно в чистій і прісній воді, в той час як є крокодили, що живуть в солоній воді (австралійський) або в водах каламутній річки (нільський або китайський крокодили). Це відбувається тому, що у кайманів відсутні особливі залози у очей, що регулюють водно-сольовий баланс, тобто каймани не можуть і не вміють проливати "крокодилячі сльози".

З відсутністю такого важливого досвіду пов'язана обмежена область поширення кайманів. Цих тварин можна побачити лише в річках і озерах Центральної і Південної Америки з відповідними параметрами води. Інших представників загону Крокодилів можна знайти на всіх материках, крім Антарктиди, в зоні дії екваторіального, субекваторіального та тропічного кліматичних поясів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Кількість видів крокодилів перевищує кількість видів кайманів.
  2. Головною відмінністю кайманів від інших крокодилів є будова щелеп.
  3. Каймани не можуть проливати "крокодилячі сльози" - у них відсутні окологлазние залози.
  4. Крокодили мають ширшу область поширення в порівнянні з кайманами.