Різниця між кадастровим планом і кадастровим паспортом

Різниця між кадастровим планом і кадастровим паспортом

Об'єкти нерухомості, зареєстровані в державних реєстрах, мають кадастровий план і кадастровий паспорт. Для чого потрібні ці документи? Чим відрізняється кадастровий план від кадастрового паспорта?

Зміст статті

 • Що таке кадастровий план?
 • Що таке кадастровий паспорт?
 • Порівняння
 • Таблиця

Що таке кадастровий план?

Під кадастровим планом прийнято розуміти:

 • офіційно - документ, що містить схему розташування земельної ділянки на місцевості і фіксує, таким чином, його межі;
 • неофіційно - графічний план будинку, квартири або іншого приміщення, що відображає структуру об'єкта нерухомості.

В "офіційному" кадастровому плані можуть міститися:

 • загальні відомості про об'єкт нерухомості;
 • інформація про органі, що реєструє;
 • номер документа;
 • відомості про сусідніх об'єктах нерухомості;
 • графічні схеми.

"Неофіційний" кадастровий план включає головним чином тільки графічну схему об'єкта нерухомості, на якій відображаються основні елементи його конструкції - наприклад, стіни, вікна, двері.

Як офіційний, так і "неофіційний" кадастрові плани, як правило, входять до складу іншого документа, що відображає відомості про об'єкт нерухомості, - кадастрового паспорта.Розглянемо його особливості докладніше.

до змісту ↑

Що таке кадастровий паспорт?

Під кадастровим паспортом прийнято розуміти документ, що відображає всю інформацію про об'єкт нерухомості, яка міститься в державних реєстрах. Даний джерело обов'язковий для здійснення різних угод з відповідним об'єктом.

Кадастровий паспорт фактично являє собою виписку з реєстру, який веде держава. Його можна запросити в органі, що реєструє в будь-який момент і отримати протягом 5 робочих днів. Однак до моменту направлення відповідного запиту об'єкт нерухомості вже повинен складатися на кадастровому обліку. Дана процедура істотно триваліша, ніж отримання витягу з державного реєстру, і вимагає надання в компетентні структури додаткових документів.

Якщо кадастровий паспорт оформляється на земельну ділянку, то в ньому буде присутній офіційний кадастровий план території. Якщо розглянутий документ містить відомості про будинок, квартирі або іншому приміщенні, то в його складі може бути "неофіційний" кадастровий план у вигляді схеми відповідного об'єкта нерухомості.

до змісту ↑

Порівняння

Основна відмінність кадастрового плану від кадастрового паспорта в тому, що перший документ містить головним чином тільки дані, що відображають розташування об'єкта на місцевості або його схему, а другий - інші наявні в державних реєстрах відомості про відповідному об'єкті. Однак кадастровий план, як правило, входить до складу паспорта.

Визначивши, в чому різниця між кадастровим планом і кадастровим паспортом, зафіксуємо її основні критерії в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Кадастровий план Кадастровий паспорт
Що спільного між ними?
Кадастровий план входить в структуру кадастрового паспорта
У чому різниця між ними?
Включає тільки схему розташування об'єкта на місцевості або графічну схему, яка відображатиме структуру об'єкта Включає також інші наявні в державному реєстрі відомості про об'єкт нерухомості